Першу «Зелену школу» в Україні відкрито

Відео
👁 1K

Першу «Зелену школу» в Україні відкрито 2016 рік став особливим для Херсона, адже у вересні цього року у смт Антонівка на базі ЗОШ №21 відкрили унікальну «Зелену школу», побудовану за європейськими принципами енергозбереження.

Проект вдалося реалізувати за фінансової підтримки уряду Фінляндії та коштів місцевого бюджету. До слова, з боку фінів на будівництво спеціальної модульної конструкції, яка являє собою каркас школи, було виділено 2,4 млн євро. Міська влада взяла на себе спорудження фундаменту школи, підведення усіх необхідних комунікацій та придбання меблів, куди витратили 3,5 млн грн. «У жовтні 2015 року ми підписали угоду з нашими фінськими партнерами про співпрацю, а уже у вересні 2016-го 200 маленьких херсонців почали навчатися у новій школі.

Гадаю, що це яскравий приклад синергії – без перебільшення. Керівництво школи розробило унікальний проект, НЕФКО адмініструвало його, фінська компанія Елеменко доставила модуль», – розповідає міський голова Володимир Миколаєнко. Чому ж, власне, школа «зелена»? «Найперше – тому, що школа зведена за еко-технологіями. Тут є система очищення повітря – рекуперації, яка встановлена на стелі, ніяких труб та батарей у новому приміщенні немає. Тепло ми отримуємо за рахунок сонячних батарей, розташованих на даху школи», – говорить директорка школи Галина Лугова. Такі школи – в основі яких лежить модульна конструкція і які споруджуються за рахунок цього відносно швидко – для Фінляндії не рідкість.

Як зазначає міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії пан Кай Мюккянена, еко-школи – стандарт для Європи. В Україні ж така школа є лише поки що у Херсоні. «Майже 100 років тому Фінлянляндія була однією із найбідніших країн Європи, і саме освіта допомогла вивести нашу країну на новий рівень.

Упевнений, так буде і в Україні, тому ми протягуємо свою руку допомоги вам”, – говорить пан Кай Мюккянена. Ну а поки ж 210 херсонських дітей – перших в Україні – із радістю навчаються за новенькими партами еко-школи та готові особисто перевіряти усі енергозберігаючі технології.

Tags:

Вам також може сподобатися

Херсонцю

Меню
X
X