ЗАБОТІН  Всеволод  Федорович

Народився 29 грудня 1917 року в м. Миколаєві.

Закінчивши у 1941 році Миколаївський кораблебудівний інститут, був призваний у 773-й стрілецький полк, потім направлений на суднобудівний завод міста Астрахані.

Після закінчення війни В.Ф. Заботін повернувся до рідного міста на завод “61 комунара”, де працював будівельником суден, начальником стапельного цеху.

У 1955 році був призначений головним інженером Херсонського суднобудівного заводу, а вже у 1961 році Заботіна В.Ф. запропонували на посаду директора ХСЗ.

З ім’ям Всеволода Федоровича пов’язана поява прекрасного, зеленого, зручного для проживання житлового масиву міста — мікрорайону Корабел, де для суднобудівників побудоване ціле містечко з лікарнею, магазинами, кінотеатром, дитячими садками, школами.

Жителі вдячні йому за постійну турботу у вирішенні життєво важливих проблем усього міста — транспортних, водопостачання, забезпечення інфраструктури центра міста та нових мікрорайонів.

В суднобудівній промисловості Заботін В.Ф. працював 55 років, з яких чверть віку був директором Херсонського суднобудівного заводу та генеральним директором суднобудівного виробничого об’єднання.

За активною участю Всеволода Федоровича на Херсонських стапелях вперше у світовій практиці було впроваджено електрозварювання у вуглекисневому середовищі в автоматичному та напівавтоматичному режимі. Завдяки його турботам корабели збудували універсальні судна: танкери, криголами, контейнеровози, ліхтеровози, постачальники, плавучі доки. Під його безпосереднім керівництвом створено фундамент науково-технічного потенціалу заводу: діє філія Миколаївського кораблебудівного інституту.

Заботін В.Ф. неодноразово обирався депутатом міської ради народних депутатів. Його діяльність була високо оцінена урядом. Так, у 1971 році присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Пізніше Заботін Всеволод Федорович нагороджується орденами Леніна, Трудового Червоного Прапора, багатьма медалями, Лауреат Ленінської та Державної премій.

Помер Заботін В.Ф. 14.03.1994 року.

Звання “Почесний громадянин м. Херсона” присвоєно рішенням V сесії Херсонської міської ради народних депутатів XX скликання 2 червня 1988 року.

Меню
X
X