Ушкаренко Віктор Олександрович

Народився 6 травня 1938 року.

Трудову діяльність розпочав у 1960 році.

Займав посади від агронома до ректора Херсонського державного аграрного університету.

Доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України.

У 1988 році присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник вищої школи Української РСР» та нагороджено орденом «Знак Пошани», у 1990 році обраний член-кореспондентом НААНУ, а в 1995 році – академіком НААНУ, у 1997 році став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки за підручник «Зрошуване землеробство», у 1998 році зарахований до складу 2000 видатних людей ХХ сторіччя, його ім’я внесено до Міжнародної енциклопедії «2000 OUTSTANDING  PEOPLE OF THE 20 TH CENTURY».

Академік Ушкаренко В.О. – видатний учений, відомий досягненнями у галузі зрошуваного землеробства. Його творчі доробки знані науковою громадськістю в Україні та за її межами. Ним опубліковано понад 750 науково-методичних праць.

Із 1980 по 2011 роки є ректором Херсонського державного аграрного університету, багато років очолює відому за межами нашої країни наукову школу зрошуваного землеробства. Під його керівництвом створено наукову бібліотеку, яка складає близько 500 тисяч примірників. Творчі доробки вченого та його учнів широко відомі науковій громадськості в Україні та за її межами, у 1999 році в Аграрному університеті під його керівництвом відкрито докторантуру.

У 1993 році, для збагачення духовної спадщини, став ініціатором створення в університеті каплиці Святої великомучениці Тетяни.

Неодноразово обирався депутатом Херсонської обласної та міської рад.

Звання «Почесний громадянин м. Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 30.08.2013 № 1127 за значний внесок у соціальний, економічний та культурний розвиток міста, вагомі досягнення у галузі науки та освіти, зміцнення міжнародного авторитету міста Херсона, збагачення національної духовної спадщини, благодійну гуманістичну та громадську діяльність.

Меню
X
X