СТЕПАНЯН Юрік Грантікович

 Степанян Ю.Г. народився 28 січня 1958 року у м.Кафан (Вірменія). Отримав основи художньої освіти у Єревані. З 1979 по 1991 рік проживав у м.Ленінграді де закінчив Вище художнє училище ім. В.І.Мухіної, активно пізнаючи течії класичного, реалістичного експресивного напрямку, що ввібрали в себе кращі уроки мистецтва ХХ століття. В майстерні професора Валентини Рибалко навчався не лише скульптурі, а й відкривав себе, свої можливості, виробляючи характер.

З 1991 року Степанян Ю.Г. ввійшов у художнє життя Херсона, став помітним з перших виставок. Скульптор активно працює в мармурі – «Мелодія кохання» (19894р.), «Кокетка» (1993р.), «Відродження» (1993р.); в дереві – «Весна» (1994р.), «Двоє», «Мрія»; в камені – «Звіздар» (1997р.) та багато інших. Неабияку роль відіграє і передача настрою. Він намагається проникнути у таємниці людської душі.

Автора найбільше хвилюють драматичні переживання, невимушені людські пристрасті, емоційна виразність, експресія, чуття матеріалу та пластична інтуїція, відзначається вільним сприйняттям об’ємів.

Міцна потужна форма скульптур внутрішньо наповнена. За зовнішньою статикою проглядає пульсуюча енергія. Проявивши себе скульптором з неординарними оригінальними ідеями, він помножує список своїх творів з винятковою цілеспрямованістю і пошуками нових рішень.

Активна позиція Степаняна Ю.Г. постійно проявляється у його суспільному внеску у розвиток нашого краю: неодноразова участь у республіканських і обласних виставках, делегат ІІІ з’їзду НСХУ, відзнака Президента України за сумлінну працю, Почесна грамота міської ради за особливий внесок у підготовку та проведення урочистостей з нагоди 225-ї річниці заснування м.Херсона. подяка міського голови за відродження пам’ятника Г.Потьомкіну. також Степанян Ю.Г. нагороджений Почесною грамотою Міністра культури Ю.П.Богуцького за вагомий особистий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність.

В 2012 році присвоєно звання Заслужений діяч мистецтв України.

В 2013 році організував симпозіум скульпторів України «Легенди Таврії», в якому прийняли участь відомі скульптори з Києва, Харкова, Дніпродзержинська та Крематорська.

Роботи, створені під час проведення симпозіуму, нині прикрашають бульвар Мирний м.Херсона.

Степанян Ю.Г. – доцент кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету.

Помер 21.10.2022.

Звання «Почесний громадянин м. Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 28.08.2015 № 1991 за значний внесок у розвиток монументального скульптурного мистецтва в місті, формування естетичних смаків херсонців.

Меню
X
X