ПЕНТИЛЮК Марія Іванівна

Народилася Пентилюк Марія Іванівна у 1936 р у с. Чорногузи Чернівецької області. У 1958 р. закінчила філологічний факультет Чернівецького державного університету. Викладала у Вижницькій та Садгірській школах-інтернатах, середній школі № 20 м. Херсона. З 1965 р. працює в Херсонському державному університеті (ХДУ). Обіймала посаду завідувача кафедри української мови, потім – українського мовознавства, зараз – професор кафедри мовознавства факультету філології та журналістики.

Учений-мовознавець М.І. Пентилюк у 1990 р. стала першою жінкою-професором у Херсонському державному університеті. З 2002 р. в ХДУ створено спеціалізовану вчену раду, яку очолює М.І. Пентилюк.

Науковий доробок М.І. Пентилюк – понад 400 праць. Вона є лідером у розробленні методики навчання української мови в школах і вишах, підготовці шкільних підручників та посібників. Окрім того, під керівництвом Марії Іванівни видано низку підручників і посібників для вищої школи.

Марія Іванівна бере активну участь у підвищенні рівня кваліфікації вчителів- словесників Херсонщини: працює на курсах учителів, була членом кафедри українознавства.

Самовіддана праця вченої відзначена Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Премією АПН України, знаком «Відмінник освіти України», медаллю імені Д. М. Ярмаченка. їй присвоєно звання заслужений діяч науки і техніки України.

Рішенням Херсонської міської ради від 30.08.2017 №855 Пентилюк Марії Іванівні присвоєно звання «Почесний громадянин міста Херсона» за багаторічну громадську діяльність в місті Херсоні та області, пропаганду ідеї відродження української мови й української державності, виховання молодих людей справжніми патріотами України.

Меню
X
X