ПЕНТИЛЮК Іван Іларіонович

Пентилюк І.І. народився 26.06.1934р. у с. Кліводин, Кіцманського району, Чернівецької області. Навчався у Чернівецькому медичному інституті з 1952року по 1958 рік. Трудову діяльність розпочав у серпні 1958 року на посаді завідуючого Розтокської лікарської дільниці Вижницького району Чернівецької області.

В Херсонській міській лікарні № 2 пропрацював 32 роки, з 24.04.1974р. по 01.01.1995р. – головний лікар (в подальшому це лікарня Комсомольського району м. Херсона, після перейменувань – КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних»).

За час роботи головним лікарем побудовані: лікувальний корпус на 240 ліжок, дитяче відділення поліклініки в Шуменському мікрорайоні та житломасиві Корабел, жіноча консультація і консультація «Шлюб та сім’я», корпуси господарського призначення (харчоблок, пральня, гаражі, киснева станції). Розпочато будівництво центральної поліклініки. Проведено реконструкції і ремонт існуючих корпусів і зовнішніх комунікацій. У лікарні відкриті відділення: патології вагітності, новонароджених, периферійної нервової системи, фізіотерапевтичне, анестезіологія і реанімація, блок інтенсивної терапії в кардіологічному відділенні, палати гіперболічної оксигинації, відділення функціональної та ультразвукової діагностики, кабінет ендоскопічних обстежень. Для їх оснащення придбане сучасне медичне обладнання. При поліклініках були відкриті денні стаціонари. В с. Комишани відкрита філія поліклініки з розміщенням дільничної мережі терапевтичної і педіатричної служб, стоматологічного і фізіотерапевтичного кабінетів, клінічної лабораторії.

Іван Іларіонович – досвідчений організатор охорони здоров’я. Багато зусиль приділяв укріпленню матеріальної бази лікарні, вихованню колективу у дусі працьовитості, чуйного і відповідального ставлення до хворих.

Пентилюк І.І. – був депутатом Комсомольської районної ради народних депутатів м. Херсона 4 скликань (1977р., 1982р., 1985р., 1987р.). Як депутат районної ради з 1977р. по 1985р. очолював депутатську комісію з питань охорони здоров’я і соціального забезпечення.

За активну діяльність та високий професіоналізм нагороджений орденом Знак Пошани (1981р.), Відмінник охорони здоров’я (1983р.), Відмінник цивільної оборони УРСР (1989р.), неодноразово нагороджувався почесними грамотами голови Херсонської обласної державної адміністрації, голови Херсонської обласної та міської ради, Міністерства охорони здоров’я України.

Атестований вищими кваліфікаційними категоріями з організації і управління охорони здоров’я та інфекційні хвороби.

Звання «Почесний громадянин міста Херсона» присвоєно рішенням міської ради від 28.08.2020 № 2473 за значний внесок у розвиток галузі охорони здоров’я міста

Меню
X
X