НЄСТЄРОВ Борис Олександрович

 Нєстеров Б.О. народився 1 серпня 1935 року в місті Саранську республіки Мордовія.. В січні 1956 року, після закінчення Армавірського військового авіаційного училища льотчиків, служива у винищувальній авіації протиповітряної оборони СРСР. В 1962 році  вступив до Червонознаменної Воєнно-повітряної академії МО СРСР, які закінчив в 1966 році і був призначений командиром ескадрильї в окремій вертолітний полк Групи Радянських військ в Німеччині.

З січня 1973 року продовжив службу в місті Херсон на посаді командира знову сформованого окремого вертолітного полку.

У 1976 році особисто пілотував вертоліт МІ-6 під час монтажу самої високої водонапірної вежі на Херсонщині. Неодноразово особисто на вертольоті рятував рибалок з криги, брав участь у гасінні великих пожеж на території України.

У 1977 році призначений начальником відділу військової авіації Прибалтійського військового округу.

У 1980 році проходив військову службу в 40-й армії (Афганістан).

У вересні 1980 року відряджений до Сірії військовим радником і одночасно командиром окремої спеціальної вертолітної бригади.

З 1983 року – заступник командувача Київським військовим округом з армійської авіації.

З перших днів Чорнобильської трагедії був в першин лавах героїв ліквідаторів. З ночі 26 квітня по 10 травня 1986 року керував роботою всієї армійської авіації з даху готелю «Полісся» в м.Прип’ять на відстані менше 1200 м від зруйнованого Чорнобильського реактора. Особисто здійснив 51 бойовий виліт над зруйнованим ІV реактором, загальний наліт 28 годин. В результаті чого отримав високу дозу опромінення – 132 рентгени.

Нєстєров Б.О. – воєнний льотчик І класу з 1960 року, під час служби освоїв 5 літаків та 7 типів вертольотів. Нагороджений двома орденами «Червоної зірки», «За службу Вітчизні в ЗС СРСР» 2 і 3 ступенів, 18 медалями СРСР, двома медалями ДРА і сирійським бойовим орденом «За мужність».

Нині проживає у м.Херсоні, очолює громадську організацію «Небо Таврії», член Херсонської міської громадської організації «Союз Чорнобиль України», отаман Козацької повітряної дивізії Міжнародного Союзу Козацтва в званні генерал-лейтенанта МСК. Не зважаючи на поважний вік та втрачене здоров’я приймає активну участь у громадському житті Херсонщини та міста Херсона, не шкодує власного часу, багато уваги приділяє патріотичному вихованню молоді.

Звання «Почесний громадянин м. Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 28.08.2015 № 1997 за вагомі заслуги перед Херсоном, активну участь у громадському житті міста і в патріотичному вихованні молоді.

Помер 03.11.2021

Меню
X
X