КНИГА Олександр Андрійович

 Книга О.А. народився 26 березня 1959 року в с.Покровка Очаківського району Миколаїівської області.

Творчу діяльність Книга О.А. розпочав у 1981 році після закінчення Херсонського культурно-освітнього училища, працюючи спочатку керівником театрального колективу, згодом художнім керівником та директором Виноградівського будинку культури. В 1989 році, після закінчення Київського державного інституту культури ім. О.Є.Корнійчука, Книга О.А. незмінно працює в Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша на посаді генерального директора – художнього керівника театру.

Розуміючи нагальну потребу впровадження новітніх технологій в театральній справі, Книга О.А. починає реорганізацію цього складного процесу з себе і у 2005 році вступає до Аспірантури при Академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Набуті знання та досвід дали змогу Книзі О.А. започаткувати нові напрямки у роботі театру, завдяки чому розпочалася і стала давати свої позитивні результати робота зі спонсорами і меценатами. Вперше працівники театру отримали змогу мати творчі стипендії, цінні подарунки та премії. Активна співпраця з прихильниками театру стала основою для створення при театрі благодійної ради.

З ініціативи Книги О.А. у 1999 році започатковано проведення театрального фестивалю «Мельпомена таврії», який у 2003 році набув статусу міжнародного.

При безпосередній участі Книги О.А. в області проводиться ряд культурно-мистецьких заходів, спрямованих на збереження та відродження національної культури.

Театр плідно працює над розширенням та втіленням в життя нових форм роботи з глядачем: відкрита мала сцена та сцена під дахом, для дітей створено дитячий кафе-театр. Творчий колектив, керований Книгою О.А., постійно приймає участь в організації та проведенні обласних і всеукраїнських заходів, гідно представляє театральне мистецтво Херсонщини на всеукраїнських та міжнародних фестивалях. Приділяється велика увага культурному обслуговуванню трудівників села, надається  шефська допомога, проводяться благодійні концерти та вистави.

Професійна діяльність Книги О.А. відзначена двома Подяками Президента України, Знаком «Відмінник освіти України», премією ім.Марка Кропівницького НСТД України, Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України, орденом Ломоносова, медаллю «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» Міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота фортуна»

Звання «Почесний громадянин м. Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 28.08.2015 № 1998 за значний внесок у розвиток театрального мистецтва в м. Херсоні, позитивний вплив на формування естетичних смаків театрального глядача.

Меню
X
X