Ємельянов Михайло Андрійович

Народився 12 серпня 1923 року.

Ветеран Великої вітчизняної війни, учасник бойових дій. Воював в інженерно-саперних частинах мінером, сапером на Брянському, Центральному, Білоруському, 1-му Білоруському фронтах. Пройшов по дорогах війни Росії, України, Білорусії, Польщі, Німеччини. Після війни вчився у військово-політичних навчальних закладах. Продовжував службу в Збройних силах СРСР. Після демобілізації переїхав до Херсона.

З 1957 року працював у гарнізонному Будинку офіцерів.

З 1972 року по 1990 рік завідував партійним архівом Херсонського обкому Комуністичної партії України.

З шкільних років мав пристрасть до літератури та журналістики, що допомогло створенню великої домашньої бібліотеки, в якій першість належить творчості О.С.Пушкіна та літературі про нього. В серпні 2003 року, до 225-річчя Херсона, колекцію передав у дар Херсонському краєзнавчому музею, де Пушкініана зберігається на правах окремого фонду, а зібрання творів образотворчого мистецтва та акварелі Максиміліана Волошина – художньому музею ім. А.Шовкуненка, прижиттєве видання «Кобзаря» Т.Г.Шевченка – до обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Упродовж 33 років був головою Херсонського міського клубу любителів книги «Кобзар».

Автор книг «Книги в моєму житті», «40 років служіння книзі», «Доля колекціонера», «Херсонський міський клуб книголюбів «Кобзар» хроніка роботи (1966-2006 р.р.)», «Незабутні зустрічі, спогади про Г.В. Курнакова».

За бойові подвиги та трудові успіхи нагороджений 6-тю орденами: Вітчизняної війни І – ІІ ступенів, «Червона зірка», Слави ІІІ ступеня, «За мужність», «За заслуги» ІІІ ступеня та 17-тю медалями, в тому числі двома медалями «За бойові заслуги».

Помер 5 грудня 2014 року.

Звання «Почесний громадянин м. Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 30.08.2013 № 1127 за особистий внесок у культурний розвиток міста.

Меню
X
X