ЯНЧЕНКО Григогій Миколайович

 Народився 3 липня 1947 року у м. Ічня, Чернігівської області, в сім’ї робочих.

У 1954 році пішов до школи, закінчив дев’ять класів Ічнявської середньої школи № 1. Поступив до Авдіївського ПТУ № 96, яке закінчив у 1963 році.

У 1966 році був призваний до лав Радянської Армії, проходив службу у ВДВ міста Пскова.

Після демобілізації працював на ДСК міста Херсона.

У 1992 році отримав каліцтва та вийшов на пенсію по інвалідності.

Після початку військової агресії Російської Федерації проти України, Янченко Г.М. проявив високу громадянську позицію та став волонтером, а по суті – взірцем патріотизму для мешканців нашого міста. Григорій Янченко відомий у державі волонтер, інвалід без ніг, справжній патріот та громадянин, яким може пишатися місто.

У складний для держави час він з власної ініціативи, будучі інвалідом (без ніг та з травмованими руками), особисто організував збір значних коштів для бійців, які приймають участь в АТО, та своєю безпосередньою присутністю на фронті, морально підтримував особовий склад український батальйонів.

Діяльність Янченко Г.М. була відмічена наступними нагородами:

  • Орден Моргелова;
  • Диплом Національного конкурсу;
  • Диплом Благодійна Україна 2014;
  • Медаль за Жертовність та любов до України.

Звання «Почесний громадянин м. Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 28.08.2015 № 1993 за особливі заслуги перед Херсоном, активну громадську діяльність у допомозі Українській армії, вагомий особистий внесок у патріотичне виховання молоді.

Меню
X
X