ГАРГОЛА Микола Іванович

Микола Іванович Гаргола народився 15 листопада 1925 року в с. Куст-Кущі Кобелякського району Полтавської області у багатодітній українській родині.

У 1940 році поступив до Київського річного технікуму на гідротехнічне відділення.

У 1943 році у Владимирі навчався мінометній справі після чого його відправили на суворий Карельський фронт. Приймаючи участь у надзвичайно важкому форсуванню гірської річки, Микола Іванович отримав і свою першу нагороду – медаль «За бойові заслуги». Потім до неї додадуться два ордена Червоної Зірки, орден Вітчизняної війни II ступеня, орден «За мужність». Після капітуляції Фінляндії звільняв Прибалтику, дійшов до Варшави.

Після війни Микола Іванович закінчив Молотовське (Пермське) училище, Свердловське воєнне училище, Московську воєнну академію імені М.В.Фрунзе. Проходив військову службу у Закавказькому та Одеському військовому окрузі.

У місто Херсон він був переведений у 1964 році, а вже у 1967 році Гаргола М.І. прийняв командування 208-й Гвардійськой зенітной ракетной бригадою. Разом з співслужбовцями за півтора роки він побудував на пустому місці 16 військових містечок. Складність була у тому, що пів бригади знаходилась на лівому березі Дніпра, пів бригади на правому. Моста в Херсоні ще не було і щоб перевірити дивізіон, потрібно було проїхати майже 300 км в одну сторону. Як оцінка діяльності особового складу в 1975-м бригаду нагороджують орденом бойового Червоного Прапору.

Під керівництвом Гарголи М.І. з лав бригади вийшли три майбутніх Головнокомандуючих військами ППО держави та генералів: генерал-полковники Михайло Олексійович Лопатін, Олександр Олексійович Стеценко, Володимир Васильович Ткачов та начальник штабу військ ППО України генерал-лейтенант Валерій Віталійович Камінський.

З 1977 по 2003 рік Гаргола М.І. працювати на посаді помічника генерального директора Херсонського комбайнового заводу по цивільному захисту.

Після звільнення з лав Збройних Сил у 1977 році і до цього часу генерал-майор Микола Іванович Гаргола очолює Раду ветеранів військової частини А1836 та веде активну громадську діяльність.

Помер Гаргола М.І.  19.08.2020

Звання «Почесний громадян міста Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради
від 31.08.2016 №318 за вагомий внесок в питаннях розбудови Збройних Сил та зміцнення обороноздатності держави, військово-патріотичне виховання молоді, особистий внесок у розбудову м.Херсона та області.

Меню
X
X