ГАЙДАМАКА Василь Васильович

Василь Васильович Гайдамака народився 10 жовтня 1935 року в місті Херсоні. До 1952 року навчався в місцевій школі № 2. В 1956 році закінчив Одеське військово-морське медичне училище для підводного флоту, де одержав звання лейтенанта медичної служби. Служив на Тихоокеанському флоті у військових частинах, на підводному човні, на торпедних і ракетних катерах. Закінчив фармацевтичний інститут (1965).

Після звільнення в запас (1981), Василь Гайдамака працював лікарем-інспектором в обласному штабі цивільної оборони (1981-1984), начальником штабу ЦО обласного аптечного управління (1984-1989). Займався громадською діяльністю: голова ветеранів аптечних працівників м. Херсона, відповідальний секретар міської організації «Спілки пенсіонерів збройних Сил та силових структур України», голова ревізійної комісії громадської організації «Херсонське морське зібрання», член Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників, член херсонського Козацько-морського об’єднання. Він ініціював створення «Музею історії медицини і фармації» у м. Херсоні.

В.В. Гайдамака написав «Очерк истории аптек Херсона и областе XIX – XXI веков» Його творчому перу належать 9 книг. Видана книга для дітей, книга пісень «Дніпровські мелодії» українських композиторів на його слова, серед яких є занесені в «Пісенні скарби Херсонщини», «Збірку пісень херсонських авторів». Його пісня «Стоїть величаво Херсон над Дніпром» отримала приз на День міста Херсона (2015), а «Гімн Херсону» виконує Народний артист України Харис Ширинський. Прізвище В.В. Гайдамаки занесене у книгу «Еліта херсонської області», а в холі сесійної зали херсонської міської ради, на почесному місці, серед інших, розміщено портрет полковника медичної служби Гайдамаки В. В.

Рішенням Херсонської міської ради від 05.09.2017 №916 Гайдамаці Василю Васильовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Херсона» за багаторічну громадську діяльність, успіхи у патріотичному вихованні молоді і громадській діяльності на благо Херсонської міської територіальної громади.

Меню
X
X