БОНЯ Микола Михайлович

 Боня М.М. народився 5 листопада 1923 року в смт. Градиськ, Полтавській області.

Приймав активну участь в Другій світовій війні.

Трудову діяльність на Херсонщині розпочав після закінчення в 1952 році Київського гідромеханічного інституту за фахом інженер-гідротехнік.

За 42 роки роботи в управлінні «Укрводбуд» пройшов шлях від майстра дільниці до начальника управління по будівництву зрошувальних систем в південних областях України.

Своєю сумлінною працею Микола Михайлович вніс особистий внесок в розвиток меліоративного господарства області, його трудові досягнення, багатий життєвий досвід він присвятив рідній Херсонщині, рідному місту Херсону, в якому він проживає з 1952 року.

Як начальник управління «Укрводбуд», він плідно співпрацював з міською владою в справі розбудови міста, в будівництві об’єктів міської інфраструктури, в створенні в місті комфортних умов проживання його мешканців.

Під його керівництвом побудована найбільша в Європі Каховська зрошувальна система, яка забезпечила водою Херсонщину і Кримський півострів, зведено ряд промислових та господарських об’єктів на території області і в місті.

Центральні українські газети високо оцінили трудові досягнення Боні М.М. і назвали його легендарним будівничим зрошувальних каналів.

За трудові досягнення в будівництві зрошувальних систем йому в 1980 році присвоєне високе звання Героя соціалістичної праці.

Він почесний громадянин смт.Новотроїцька.

За високі ратні і трудові досягнення Боня М.М. нагороджений двома орденами «Леніна», двома орденами Трудового Червоного прапора, орденами Червона зірка, Велика Вітчизняна війна 2 ст., багатьма медалями.

Після виходу на пенсію, активно працює в структурах ветеранського руху, неодноразово обирається членом президії обласної ради ветеранів.

Йому притаманна активна життєва позиція , високе подвижництво, безкорисність, дотримання норм громадської моралі. Бере активну участь в роботі по героїко-патріотичному вихованню молоді, часто виступає в учнівських закладах міста, проводить уроки мужності.

Приймав активну участь в підготовці та відзначенні 70-річниці визволення України від фашистських загарбників та 70 – річниці Перемоги над нацизмом в Європі.

Помер боня М.М. 08 березня 2017 року.

Звання «Почесний громадянин м. Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 28.08.2015 № 1994 за вагомий особистий внесок у розвиток господарської та соціальної інфраструктури Херсона, наполегливу працю, прославлення міста здобутками та активну громадську діяльність.

Меню
X
X