БАРБІН  Леонід  Миколайович

Народився 28 лютого 1939 року. У 1972 році закінчив Одеський державний університет. Трудову діяльність розпочав у 1956 році матросом дитячої водної станції при Херсонському палаці піонерів.

З 1961 року працював вчителем фізичного виховання в Кардашинській восьмирічній школі.

З 1965 року – тренером з важкої атлетики облради ДСО “Авангард”.

З 1967 року – методистом з навчальної роботи в ДЮСШ з водних видів спорту.

З 1968 року працював директором дитячо-юнацької спортивної школи №3.

З 1988 року очолює колектив спеціалізованого навчально-виховного комплексу спортивного профілю “загальноосвітня школа-інтернат II – III

ступеня – вище училище фізичної культури” Херсонської обласної ради.

Нагороджений державними нагородами:

  • у 1999 році орденом “За заслуги” III ступеня;
  • у 2005 році орденом “За заслуги” II ступеня;
  • у 2009 році орденом “За заслуги” І ступеня.

Під керівництвом Леоніда Миколайовича побудовано один з кращих в країні спортивних закладів, в якому отримують знання та вдосконалюють спортивну майстерність з 10 видів спорту учні та студенти.

За роки існування закладу колективом, який очолює Л.М.Барбін, підготовлена плеяда уславлених спортсменів. Серед них переможці та призери чемпіонатів світу, Свропи, Олімпійських ігор. Це: Заслужені майстри спорту – Юрій Білоног, Юрій Нікітін, Тетяна Лисенко, Наталя Калініна, Олександр Береш, Анастасія Бородіна, Марина Вергелюк, Ірина Гончарова, Олена Одефіренко; майстри спорту міжнародного класу – Вадим Кувакін, Сергій Вяльцев, Ольга Дьячкова, Дар’я Шитко, Сергій Кудря, Сльдар Асанов, Свген Духін, Олена Комарова, Інеса Ребар, Юлія Резнікова, Світлана Кречик, Олександр Карпець, Віктор Бовкуш, Артур Зарудинець та інші.

За підсумками участі в XXVIII Олімпійських іграх в Афінах 2004 року вихованці комплексу вибороли дві золоті і чотири бронзові медалі. В 2008 році шість вихованців закладу Юрій Білоног, Ірина Новожілова (легка атлетика), Юрій Нікітін (стрибки на батуті), Дар’я Шитко (стрільба кульова), Павло Іщенко (боротьба вільна), Олена Олефіренко (веслування академічне) прийняли участь в XXIX Олімпійських іграх в Пекіні (Китай).

Багато зусиль приклав Леонід Миколайович для того, щоб в 1992 році на узбережжі Чорного моря в Криму розпочав свою роботу спортивно-оздоровчий комплекс “Зміна”, який є однією з кращих баз в Україні для проведення навчально-тренувальних зборів та оздоровлення вихованців комплексу.

У 2000 році при безпосередній участі Л.М. Барбіна на виконання Указу Президента України від 01.09.1998 року № 963/98 “Про затвердження цільової комплексної програми “Фізичне виховання – здоров’я нації” та з метою підтримки і розвитку сільської молоді було відкрито філію комплексу в м. Скадовську.

Щорічно виконується великий обсяг ремонтних робіт комплексу, проводиться реконструкція, переоснащення, устаткування навчальних класів, спортивних залів, гуртожитку, їдальні, забезпечення навчальними посібниками, приладами, комп’ютерною технікою, спортивним обладнанням, формою, інвентарем, тощо.

В 2006 році між Херсонським Державним університетом та вищим училищем фізичної культури був створений навчально-науково-виробничнй комплекс. Це дало змогу випускникам, кращим спортсменам училища вступати на факультет фізичного виховання і спорту, продовжувати вдосконалювати спортивну майстерність, захищати спортивну честь Херсонської області та одержувати вищу освіту.

У 2012 році 10 спортсменів, вихованців закладу, очолюваного Барбіним Л.М., вибороли ліцензії та прийняли участь у XXX Олімпійських іграх в Лондоні.

Звання «Почесний громадян міста Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 09.08.2012 №698 за вагомий внесок в розвиток фізичної культури і спорту в місті Херсоні

Меню
X
X