АЛЬПЕРТ  Алеан  Олександрович

Народився 25 червня 1938 року в місті Херсоні.

Навчався в школи  № 20, вечірній школі № 1 та судомеханічному технікумі.

У 1956 році вступив до фотографічної артілі «Светопись», де опанував фотосправу,  працюючи  лаборантом  і ретушером.

Після служби у лавах Радянської Армії (1958-1961 р.р.) почав працювати на Херсонській обласній станції юних техніків керівником фотогуртка. Саме з цього часу Алеан Олександрович активно співпрацює з редакціями обласних та республіканських газет, зокрема з газетами «Наддніпрянська правда», «Радянська Україна», «Молодь України», «Комсомольськое знамя», «Спортивна газета».

У 1966 році прийшов працювати фотокореспондентом до редакції  газети  Херсонського обкому комсомолу «Ленінський прапор».

З 1989 по 1992 роки  фотороботи Альперта А.О. друкувались у всесоюзних газетах «Правда», «Известия», «Комсомольськая правда», «Сельская жизнь», «Советский спорт», «Литературная газета», які виходили у той час міліонними тиражами. Завдяки світлинам Алеана Олександровича читачі знайомились із життям та  працею херсонських корабелів, текстильників, хліборобів, лікарів, учителів, спортсменів, дізнавалися про значні події міста Херсона та Херсонської області, жодна з них не залишалася поза увагою фотожурналіста. Репортаж про посів ранніх зернових у Білозерському районі, опублікований на першій сторінці «Правди», був відправлений на борт космічного корабля «Союз».

З 1992 року перейшов працювати фотокореспондентом до  газети «Херсонський вісник».

У 2000 році Альперту А.О. присвоєно звання «Заслужений працівник культури України»,  у 2008 році нагороджений орденом  «За заслуги» ІІІ ступеня. Неодноразовий переможець міжнародних фотоконкурсів «Асса-фото», переможець номінації обласного журналістського конкурсу, присвяченого Дню журналіста,  «Кращий фотожурналіст 2008-2011 років».

 Звання «Почесний громадянин міста Херсона» присвоєно рішенням Херсонської міської ради від 26.08.2011 №337 за багаторічну плідну творчу діяльність, що прославляє місто Херсон, відтворює його історію, сьогодення, майстерність і неповторність у  створенні образів земляків.

Меню
X
X