На території Херсонської міської територіальної громади вирує культурне життя!

Традиційними стали: проведення заходів до державних свят, пам’ятних дат, відзначення свят за народним календарем, організація та проведення Всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів.

Все це що створює певну атмосферу та додаткові тематичні майданчики, що орієнтовані на різні вікові та соціальні групи.

Щорічно проводиться понад 50-ти заходів  які відвідують близько 65 тис. мешканців  та гостей міста.

На території Херсонської міської територіальної громади діють 52 заклади культури, підпорядковані управлінню культури Херсонської міської ради, в тому числі 36 бібліотек-філій Херсонської централізованої бібліотечної системи, 6 мистецьких шкіл, 7 закладів культури клубного типу, міська галерея дитячої та юнацької творчості «Синій кіт», а також заклади культури базової мережі обласного рівня, які активно впливають на розвиток культурного життя громади:

 • Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша;
 • Херсонська обласна філармонія;
 • Херсонський академічний обласний театр ляльок Херсонської обласної ради;
 • Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки;
 • Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім.Б.Лавреньова;
 • Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гончара;
 • Херсонський обласний художній музей ім. О.О.Шовкуненка;
 • Херсонської обласний краєзнавчий музей;
 • Літературний відділ обласного краєзнавчого музею;
 • Музей природи;
 • Херсонський обласний Палац культури;
 • Херсонський обласний палац молоді та студентів;
 • Кіноконцертний зал «Ювілейний».

Крім того, в місті діють понад 20 музеїв та музейних кімнат, які створені на громадських засадах, знаходяться на базі навчальних закладів або у приватній власності.

Протягом останніх років великою популярністю користуються креативні громадські та арт-простори «Urban CAD», «Freedom» тощо.

З метою популяризації м. Херсона на міжнародному рівні, налагодження міжнародних зв’язків, щороку проводиться Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», Міжнародний фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія», Міжнародний фестиваль камерної та симфонічної музики «Амадеус», міжнародні інтернет-конкурси «Марка дружби» та «Ілюстрація до народної казки».

Місткість споруд культурної сфери

Споруда Скільки відвідувачів вміщує Події чи заходи, що викликають найбільший приплив гостей
Будинок культури сел. Зеленівка Херсонської міської ради               (смт Зеленівка, вул.Молодіжна, 52, позичка частини будівлі Будинку культури                     смт Зеленівки),

загальна площа –             2872,9 кв.м

 

 

На базі БК сел. Зеленівка діють 14 творчих колекти-вів, в них – 190 учасників.

Протягом року відвідувачів  заходів близько 13205 осіб.

 

БК сел. Зеленівки налагоджено тісну співпрацю з Зеленівською ЗОШ №38, дошкільними закладами, бібліотекою, клубами селищ Сонячне, Петрівка та Богданівка. До всіх знаменних дат на території Будинку культури учасниками художньої самодіяльності проводяться концерти, театралі-зовані дійства, музично-розважальні програми та велика кількість цікавих, пізнавальних заходів для мешканців селища: урочисті концерти до Дня селища, Дня Конституції та Дня незалежності України; Дня Героїв Небесної сотні тощо; новорічні та різдвяні вітання мешканців селища; родинні та народні свята; літературно-музичні програми присвячені пам’ятним датам, мистецькі заходи національно-патріотичного спрямування.

Велика увага приділяється волонтерській роботі та участі у благодійних заходах. Значно активізувалася робота гуртківців декоративно-ужиткового мистецтва, організовано проведення  майстер-класів за участю місцевих майстрів. Набирає популярності Відкритий фестиваль дитячої творчості «Країна дитинства», участь в якому беруть діти з різних населених пунктів, які знаходяться на території Зеленівської селищної ради. Ведеться тісна співпраця з ветеранськими організаціями. Традиційними є поїздки творчих колективів БК сел. Зеленівка, дружні візити з концертними програмами до сусідніх селищ. Велика увага приділяється спортивному вихованню молоді, проведенню спортивних заходів

Філії будинку культури сел. Зеле-нівка:

– клуб селища Петрівка (с. Петрів-ка, вул. Шкільна, 32), (загальна площа -293,4 кв. м);

 

 

-клуб селища Богданівка  (с.Богданівка,

вул.Українська,30-д), (загальна площа -250,9 кв. м)

 

 

 

 

 – клуб селища Сонячне (с. Соняч-не, вул. Центральна, 5), (загальна площа – 185,9 кв. м)

 

На базі клубу сел.Петрівка діють 4 творчих об’єнання (29 учасників): Протягом року обслуговується заходами 1800 осіб населення.

 

 

На базі клубу               сел. Богданівка діють 7 творчих об`єднання (66 учас-ників)

Протягом року відвідувачів заходів -2490 осіб.

 

 

На базі клубу            сел. Сонячне діють 9 творчих та любительських об`єднань  (127 учасників).

Протягом року заходами обслуговується 8368 відвідувачів.

 

Одним із пріоритетних напрямків діяльності даних закладів є збереження народних традицій, популяризація місцевих звичаїв. До організації народних свят залучаються всі мешканці селищ, у т.ч. лідери релігійних громад, навчально-виховних закладів, представники малого бізнесу, громадські активісти. Результатом тісної співпраці з громадськістю є створення на базі клубів «відкритих зон» для зустрічей однодумців, окремих груп за інтересами, пунктів прийомів громадян для допомоги у вирішенні соціальних питань тощо.

Активно освоюються нові форми культосвітньої роботи: творча самодіяльність дітей, екскурсії та заочні подорожі історико-культурними маршрутами, постановка драматичних мініатюр, зустрічі з майстрами народного мистецтва.

Особлива підготовка працівниками закладів культури проводиться задля належного відзначення Дня селищ та Дня працівників сільського господарства. Влаштовуються концертні програми, частування, конкурси та нагородження найбільш активних громадських діячів серед односельчан.

Працівники регулярно проводять заняття колективів художньої самодіяльності та  влаштовують  культурно-мистецькі заходи за їх участю (новорічні та різдвяні свята, пам’ятні мітинги по загиблим воїнам (у т.ч. земляка воїна-афганця Шаргородського В.В.), тематичні вечори, присвячені життю і творчості видатних українських письменників; діячів культури тощо.; виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва тощо. Популярними залишаються вечори відпочинку для молоді.

Будинок культури селища Комишани  Херсонської міської

ради (сел.Комишани, вул.Нижня, 78), (загальною площею –  549,8 кв. м)

 

 

Будинок Культури селища Приозерне

Херсонської міської ради (сел.Приозерне, вул. Ц.Садиби, 5), (загальною площею – 604,8 кв. м.)

 

На базі БК сел.Комишани діють 4 творчих об`єднання (86 учасників).  Протягом року заходами обслугову-ється 11565 відвідувачів.

 

На базі БК сел.Приозерне діють 5 творчих об`єднань

 

Відповідно до основних завдань та функціонального призначення клубних закладів, проводиться на належному рівні низка культурно-масових, мистецьких заходів, присвячених святкуванню Свята Водохреща, циклу новорічно-різдвяних свят, Дню захисту дітей, приурочених до відзначення знаменних дат, історичних подій, релігійних свят тощо. Великою популярністю у населення користується проведення акцій з благоустрою території спільно з учнями і викладачами ЗНЗ № 26, Білозерського ПТУ № 6 та усіх бажаючих односельчан («Зробимо Україну чистою», «Молодь за чисте довкілля» тощо). У рамках проведення цих акцій відбуваються святкові концерти, вечори відпочинку, виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва, народних умільців, спортивні змагання). Також, концертно-розважальні програми, присвячені Дням селищ Приозерне, Зимівник (Куйбишеве), Геологів. Стало гарною традицією у дні великих свят (у т.ч. на Дні селищ) організовувати святкові ярмарки та показ театральних спектаклів, учасниками яких є аматорські творчі колективи закладів культури БК Комишани та Приозерне.

Аматори сцени будинків культури сел. Приозерне та Комишани беруть активну участь не лише у міських культурно-масових заходах (концертні програми з нагоди Дня Конституції України на набережній Ушакова; концертно-розважальній програмі для ветеранів, в рамках святкування Дня міста; урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування тощо), але й заходах обласного рівнів (найбільш популярними є свята новорічно-різдвяного циклу).

При підтримці творчих колективів БК сел.Приозерне та Комишани біля стели загиблим воїнам у центрі сел. Комишани традиційно проходять урочистості військово-патріотичного спрямування. Щороку, на високому рівні проходить селищне свято до Дня працівника сільського господарства «Я господар землі». Традиційними стали також святкові вітання, напередодні Нового року, для учасників АТО та ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС.

До проведення багатьох культурно-масових заходів залучаються і майстри образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

У 2018 році на базі БК сел. Приозерне відкрито філію Дитячої музичної школи № 4 м. Херсона, що дає поштовх до впровадження нових форм роботи з обдарованою молоддю та розширює перелік надання культосвітніх послуг місцевому населенню.

Сучасні тенденції вимагають впровадження нових форм та методів у культосвітню діяльність та більш якісної підготовки до проведення культурно-масових мистецьких, інформаційно-просвітницьких, інших (у т.ч. суспільно-політичних) заходів. Для підвищення професійного рівня творчих об’єднань керівники БК та клубів усіляко сприяють участі клубних формувань у культурно-масових заходах.

Будинок культури села Садове ( село Садове, вул. З Космодемя҆нської, 5, загальна площа 681,6 кв.м) На базі БК діють 8 творчих колективів. Забезпечення надання послуг для творчої самореалізації населення Проведення масових заходів щодо відзначення державних свят, відродження народних традицій тощо.
Херсонська централізована бібліотечна система складається з 36-ти бібліотек – філій Щорічно доступом до бібліотечних послуг користується понад 25,0 тис. мешканців міста – відвідувачів бібліотек. Бібліотечний фонд складає 623951 примірників. Міські бібліотеки надають не лише традиційні послуги з видачі літератури, періодичних видань. Впроваджуючи додаткові послуги, бібліотеки покращують якість життя мешканців. Зокрема:

–      навчання користувачів пошуку нормативно- правових документів у базах даних державних та місцевих органів влади;

–      оплата комунальних послуг через Інтернет;

–      подача даних ЖКГ через Інтернет;

–      замовлення квитків он – лайн;

–      покупки через Інтернет;

–      надання послуг по здачі тестів зовнішнього оцінювання.

Партнерами у бібліотек – філій (ЦБ, БФ №11, 19,14, Ст, Кі, ) в інформуванні населення з правової тематики виступає обласне та міське управління юстиції.  З метою надання інформації щодо здорового образу життя за участю спеціалістів міських лікарень та медичних центрів надають ЦБ,БФ№1,16,19,20, де організовані Школи, лекторії здоров’я, валеології .

У восьми бібліотеках- філіях працюють громадські приймальні депутатів Херсонської міської ради, районних у м. Херсоні рад. Зустрічі для громади в БФ проходять зі структурами ЖКГ.

Цифрова грамотність освоюється в Університетах ІІІ віку, які працюють  у 7 бібліотеках – філіях (15 – 20 відвідувачів у кожній бібліотеці), розташованих у різних мікрорайонах міста.

З метою розширення світогляду користувачів при 5 БФ (10 – 15 слухачів в кожній бібліотеці) працюють мовні курси з вивчення англійської, української мови.

В БФ працює понад 28 читацьких гуртків та об’єднань за інтересами, які розширюють  доступ до інформації через спілкування з однодумцями, зустрічами з успішними, відомими людьми м. Херсона.

Масове бібліографічне інформування в умовах електронного середовища здійснюється в оперативному доведенні бібліографічної інформації до реальних та потенційних користувачів на основі надання доступу до електронних ресурсів, розміщених у мережі Інтернет.

Всі бібліотеки-філії ЦБС впровадили в роботу з користувачами нову форму інформування абонентів – e-mail розсилка інформації на електронну пошту, Viber та через соціальну мережу Facebook.

Використання у діяльності мультимедійних засобів, як перспективного і високоефективного інструменту, надає можливість представити більші обсяги інформації в потрібній послідовності, порівняно із традиційними джерелами.

Сьогодні Херсонська централізована бібліотечна система спрямовує свою роботу на модернізацію системи та осучаснення існуючої матеріально-технічної бази з метою розширення сфери надання послуг, поліпшення якості надання культурно-інформаційних послуг різним верствам населення, перетворивши  мережу на центри для розвитку культурних та громадських ініціатив.

У місті працюють 4 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів: ДМШ №1 –  вул.Лютеранська, б18, загальна площа закладу складає 1247,22 кв.м, площа, пристосована до навчального процесу –  754,06 кв.м (45 класів) , актовий зал – 120місць.

ДМШ №3– вул.Перекопська, б.164

Школа розміщена в 4 корпусах, загальна площа – 952 кв.м. Актова зала на 80 місць.

ДМШ №4 – вул.Кольцова, б.54 загальна площа приміщення складає 303,6 кв.м, площа пристосована для навчального процесу –  224,6 кв.м. Актова зала на 50 місць.

ШМ №1 вул.Старообрядницька, б.42, загальна площа закладу складає 1921,3 кв.м навчання здійснюється в 3- х корпусах. Актова зала на 60 місць.

Навчаються різним видам мистецтв: 2014 учнів:

ДМШ №1: денне відділення -364 учня вечірнє відділення –  280 учнів.

ДМШ №3: 618 учнів.

ДМШ №4 : 372 учні.

1.      ШМ №1:  380 учнів.

У школах забезпечують навчальний процес 251 викладач.

Мистецькі школи – це заклади, де особистість має можливість розвинути мистецькі здібності, набути початкових професійних, у тому числі виконавських,  естетичного досвіду та ціннісних орієнтацій через активну мистецьку діяльність. Це – середовище творчого розвитку особистості, основа підготовки професійного митця та центр культурно-мистецького життя громади.

Робота шкіл основною мірою направлена на естетичне виховання молоді, її творчу самореалізацію, що якісно позначається на рівні культури підростаючого покоління, а також створює позитивний імідж Херсона.

В рамках навчального процесу в школах з метою розвитку виконавської майстерності учнів, великою популярністю користуються фестивалі, що проходять на базах шкіл на становляться відкритими для учнів мистецьких шкіл інших регіонів, це: фестиваль фортепіанних ансамблів музичних шкіл «Музика – це мир. Музика – це життя!..», відкритий міський фестиваль-конкурс дитячо – юнацької творчості «Карнавал театральних мрій», відкритий естрадно-джазовий конкурс-фестиваль «Серце браво!», відкритий міський фестиваль юних виконавців на баяні та акордеоні «Його величність Вальс!», міський фестиваль-конкурс юних виконавців на флейті та блокфлейті «Чарівна флейта», відкритий міський конкурс солістів-піаністів «Барокко та сучасність», музичний фестиваль сімейних ансамблів «Музична родина»; фестиваль-конкурс юних виконавців на духових інструментах «Срібні промені»; відкритий міський фестиваль учнів загального фортепіано «Натхнення», міський конкурс-виставка новорічної іграшки «Зроби собі свято», « В джазі тільки діти» та ін. У школах створено учнівські творчі колективи. Щороку учні та викладачі у мистецьких конкурсах різних рівнів посідають близько 1000 призових місць.

Єдиний заклад на Україні, ДМШ №1, який має «вечірнє» відділення і музичну освіту можуть отримувати мешканці міста від 6 до 25 років.

Дитяча художня школа: вул. Небесної сотні, б.21-б, , загальна площа – 501,4 кв.м

Дизайн-ліцей вул. Перекопська, б.173-а, загальна площа – 504,10 кв.м

 

Видам образотворчого мистецтва навчається 692 учня: ДХШ – 380 учнів. ДЛ– 244 учнів.

Забезпечують навчальний процес – 51 викладач.

Головним напрямком роботи навчально-естетичного комплексу «Художня школа» є здійснення виставкової діяльності з метою створення необхідних умов для виховання дітей, молоді, розвитку їх здібностей, налагодженя міжнародних  і всеукраїнських зв’язків. Зокрема,  з навчально – культурними центрами м. Брно та Плзень (Чехія), м. Київ, Вінниця, Івано – Франківськ та інші. Укладено договір про співробітництво з учбово-естетичним комплексом «Художня школа» та Університетом Хьюстона (штат Техас, США). У результаті чого комплекс м. Херсона став членом Міжнародного Арт Консорциума, в якому представлені учбові заклади США, Мексики, Гаваїв, Чешскої республіки, Сербії та Словакії.

У навчальному закладі розроблено програми навчання дітей з особливими потребами, зокрема з вадами слуху та іншими фізичними вадами. Викладачі комплексу проводять уроки малювання з маленькими пацієнтами гематологічного відділення Херсонської обласної дитячої лікарні, відвідувачами херсонського міського центру реабілітації для онкохворих дітей, який знаходиться в дитячій поліклініці херсонської міської клінічної лікарні ім.О.С.Лучанського. На базі Дитячої художньої школи та Дизайн-ліцею працює міжнародна школа талановитих дітей, в якій в різні роки брали участь учні мистецьких навчальних закладів Чеської Республіки, Болгарії.

На всеукраїнському та міжнародному рівнях комплексом «Художня школа» систематично проводиться культурно-просвітницька та методична робота з розповсюдження педагогічного досвіду художнього виховання та навчання, популяризації дитячого мистецтва:

–      всеукраїнські та міжнародні науково-методичні семінари з проблем початкової мистецької освіти;

–      міжнародні конференції та конгреси для педагогів-художників;

–      міжнародні конкурси дитячого малюнку «Ілюстрація до народної казки» (раз на два роки) – 14 країн учасників та інтернет – конкурс «Марка дружби» (щороку) – 11 країн учасників;

–      всеукраїнські та міжнародні виставки дитячого мистецтва в Україні та за її межами;

–      міжнародна літня школа талановитих дітей та ін.

Галерея дитячої та юнацької творчості «Синій кіт» – вул.Потьомкінська, 18, загальна площа 286 кв.м Загальна кількість відвідувань галереї  в місяць близько 1 тис осіб,         щомісячно експонуються виставки, загальна кількість на рік експонується 10 виставок.

 

Херсонська міська галерея дитячої та юнацької творчості «Синій кіт» – одна з перших і небагатьох виставкових майданчиків дитячої творчості в Україні, є органічною частиною херсонського навчально-естетичного комплексу «Художня школа».

Галерея є унікальною. ЇЇ діяльність  дуже різноманітна, багатогранна і виходить за межі міста і навіть країни. Це і презентація художніх творів дітей, молоді і досвідчених художників; і виставкова діяльність, яка не обмежується площами власної зали, а активно проводиться у різних установах як рідного міста, так і в інших галереях різних міст України та зарубіжжя; і методична та наукова робота для викладачів образотворчого мистецтва початкових мистецьких навчальних закладів Херсонської області та України в цілому; і цікаві інноваційні творчі заходи для дітей і дорослих, в ході яких у реальному часі виникають об’єкти мистецтва: інноваційні кластери, відкриті уроки дизайну, проф-флеші, паради інсталяцій тощо.

Окрім традиційних виставок у херсонській міській галереї дитячої та юнацької творчості «Синій кіт» проводяться цікаві інноваційні творчі заходи для дітей та дорослих. В галереї виставляються не лише херсонські юні та професійні митці, а й зарубіжні художники: виставки робіт викладачів та студентів Інституту Мистецтва та Дизайну Західно-Чеського університету (Чеська республіка), вихованці дитячого комплексу при Хьюстонському університеті (США), вихованці дитячого комплексу м. Шумен (Болгарія) та ін.

Крім послуг, які надаються закладами культури міської комунальної власності, культурно-мистецькими центрами в місті є:
Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша, вул.Театральна, 7, загальною площею 8750 кв.м.

 

Глядацьких місць – 1035 (велика зала театр-кафе, сцена під дахлм, сцена під колом). Середня кількість глядачів на одній виставі на великій сцені стаціонарного залу при його незмінній комерційній місткості 685 місць складає 516 особи (75,4% завантаженості), театру-кафе – 110 особи (73,6% завантаженості). Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша займає одне з провідних місць у театрально-фестивальному русі України. Починаючи з 1999 року тут проводиться Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», у якому беруть участь кращі театри України та деякі театральні колективи близького та далекого зарубіжжя. Театр живе насиченим творчим життям, щороку випускаючи до двох десятків прем’єрних вистав та концертних святкових программ, активно здійснює гастрольну діяльність містами України та світу. Протягом року глядачу представлено понад 600 вистав та концертних програм.

 

Херсонський обласний академічний театр ляльок вул.Університетська, 8, загальною площею 1649,8м2 220 глядацьких місць. Сердня кількість глядачів на одній виставі у стаціонарному залі при його незмінній комерційній місткості 220 місць складає  110 осіб (53% завантаженості) У скарбниці театру біля 100 вистав для дітей різної вікової категорії.  Протягом року глядачам представлено близько 200 показів вистав та програм театру.
Херсонська обласна філармонія, вул.Театральна, 17 Концертна зала відсутня. На окремих концертних майданчиках в середньому на рік проводиться понад 350 концертних програм. Обласна філармонія щороку організовую на територі міста феестиалі. Це фестивалі:  камерної  та симфонічної музики «Амадеус», фестиваль вокальної музики «Травневі зорі», виконавського мистецтва «Жовтневі гармонії», дитячої творчості «Жайвір», фестиваль національних культур «Дружба народів».

Сьогодні обласну філармонію гідно представляють талановиті майстри сцени. Серед них Народна артистка України Н. Лелеко, Заслужена артистка України Т.Григор’єва, Лауреат численних конкурсів. О.Солецький, інструменталісти-віртуози В. Головецький, О. Коротецький, А. Мороз, хореографічний колектив «Червона калина» під керівництвом Ігоря Малінського, набираються сценічного досвіду молоді виконавці Л. Фогель, А.Батажок, О. Князський та інші. Створюються нові творчі колективи.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотек ім. О. Гончара, вул. Героїв Крут, 2, загальна площа 12075 кв.м2 Щорічно послугами книгозбірні користуються до 40 тис. мешканців міста й області. Одночасно в читальних залах можуть обслуговуватися більше 600 читачів, взяти участь у масових заходах ще близько 300. КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» – один з найбільших інформаційних та культурних центрів південного регіону України. До послуг послу читачів фонд обсягом майже 1 млн. документів, в якому представлені видання 45 мовами світу. Книгосховище бібліотеки розраховане на зберігання 1 млн. 200 тис. томів.
Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім.Б.Лавреньова, вул.Кирила та Мефодія, 14 а, загальна площа             540 кв.м Щорічно користуються фондами бібіліотеки понад 12 тисяч читачів. Обласна бібліотека для юнацтва ім. Бориса Лавреньова набула визнання і популярності, як центр культури і дозвілля для молоді – це 10 структурних підрозділів з фондом близько 85 тис. примірників.
Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки, вул. Гімназична, б.21, загальна площа 965,8 кв.м Щорічно обслуговують близько 20 тис. читачів. Херсонська обласна бібліотека для дітей має у своїй структурі 13 відділів.. Бібліотека виконує функції науково-методичного та координаційного центру для бібліотек області, що обслуговують дітей та підлітків.
Херсонський обласний художній музей ім. О. Шовкуненка, вул.Соборна, 34, загальна площа            2482 кв.м Протягом року обслуговується 60,611 тисяч осіб. У фондах музею зберігається 11422 музейних предметів основного фонду. Експозиційно-виставкова  робота   художнього    музею   ім. О. Шовкуненка, побудована з творів власного зібрання та експонатів з інших музеїв, приватних колекцій, культурних установ, сприяє налагодженню тісних зв’язків з музеями та творчими особистостями регіонів України, Франції  та ін. Художня колекція музею нараховує понад 10000 експонатів і є однією з найцікавіших музейних зібрань України. Тут представлені твори українського і зарубіжного живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, починаючи з зразків російського іконопису XVII століття і до робіт сучасних херсонських художників.
Херсонський обласний краєзнавчий музей: експозиції музею розташовано в будинках-   пам’ятках архітектури та історії: головна будівля – вул. Соборна, б.7 відділ природи – Театральна, б.5, літературний відділ – вул. Театральна, б.1  Загальна площа 3728,9 кв.м Протягом року обслуговується 44,1 осіб У фондах музею зберігається понад 170966 музейних предметів основного фонду, серед яких одне з найкращих в Україні археологічних зібрань, в якому вік найстаріших знахідок – більше 17 тис. років, цікава колекція монет античних міст Північного Причорномор’ям, великий комплекс зразків холодної і вогнепальної зброї XVI – XX ст., колекція мисливських рушниць XVIII – XIX ст., чудові зібрання порцеляни, антикварних меблів.

Унікальні книжкові видання, найцікавіші зібрання екслібрисів та гравюр, рукописи, оригінальні живописні полотна, історичні та меморіальні речі визначних письменників, які увійшли до світової літературної еліти.

Унікальна колекція флори та фауни Херсонщини, створена наприкінці ХІХ ст. відомим вченим-біологом Й. К. Пачоським – основа природознавчого відділу. Цікавою для херсонців та гостей міста є виставка «Рідкісні та зникаючі тварини світу», на якій можна побачити уссурійського тигралеопардасніжного барсаведмедів різних видів. Справжньою перлиною є експозиція, присвячена дивовижному світу Нижнього Дніпра, лиману, Азовського та Чорного морів. Центральним експонатом розділу «Мешканці світового океану» є один із найбільших музейних предметів України — 30-метровий скелет кита.

Обласний Палац культури, вул.Перекопська, 9, загальна площа 1893,63 кв.м Глядацька зала відсутня  У Палаці працює 26 творчих колективів. Гордістю Палацу є професійний джазовий оркестр. У клубах за інтересами та творчих колективах займаються більше 1100 осіб. Звання «народний» мають 7 художніх колективів.
Кіноконцертний зал «Ювілейний», вул. Перекопська,б 11, загальна площа 4714 кв.м, Велика зала на 1490 місць та 3D мала зала на 100 місць. У Великому залі з кінотеатральною акустикою обладнаний новий перламутровий екран – розміром 19 х 8.20 м, а також новітня звукова система Dolby Digital EX, яка утворює об’ємний ефект присутності. У просторому і затишному холі ККЗ «Ювілейний» розміщений бар, працює каса і Wi-Fi. Загалом                    ККЗ «Ювілейний» містить в собі 6 артистичних кімнат для гастрольних колективів.

Політика ККЗ «Ювілейний» націлена на максимальне задоволення уподобань глядачів. З метою формування оптимального репертуару                                ККЗ «Ювілейний» працює з усіма компаніями-прокатниками, представленими на українському кіноринку.

Меню
X
X