Фото: Пресслужба Херсонської міської ради

Херсон – адміністративний, індустріальний, культурний центр області, затишне, красиве та компактне місто, одне із самих зелених на Півдні України. Єдиний морський порт на Дніпрі. Розташований Херсон на правому, високому березі Дніпра, в наймальовничішій частині річки, її дельті, яка відрізняється надзвичайною красою та неповторністю і є місцем відпочинку херсонців та гостей міста.

Херсон розташований на перехресті автошляхів, водних магістралей. Залізничне, водне та автосполучення дає можливість доступу до будь-якого куточка нашої та інших країн. Загальна площа території міста понад 6,5  тис. га. Від Херсона до столиці України міста Києва – 603 км.Надзвичайним скарбом Херсона є землі лісового фонду. Унікальні водний та лісовий фонди сприяють створенню екологічної безпеки, в цілому, у Південному регіоні.

Фото: Пресслужба Херсонської міської ради

На 1 січня 2017 року на території Херсонської міськради, за оцінкою, проживало 331,5 тис. осіб, національний склад населення за кількістю національностей нагадує Сполучені Штати Америки. Все більше іноземних держав цікавляться Херсонщиною. Свідоцтвом довіри до міста, розвитку його інвестиційної привабливості (а це і наявність діючих підприємств, і стан наших доріг, і широкий спектр послуг зв’язку, і розвинена банківська система, і активна позиція у цьому питанні) є зростання інвестицій. Промисловий комплекс м. Херсона має великий економічний та інтелектуальний потенціал для співпраці з іншими регіонами нашої держави та налагодження комерційних відносин з країнами світу. Головними галузями міста є: машинобудування іметалообробка, паливна, легка, переробна і харчова промисловості, виробництво скла та хімічна промисловості. Також 51 підприємство сільськогосподарського напряму зі спеціалізацією: тваринництво, рослинництво, рибництво.

Фото: Пресслужба Херсонської міської ради

Багатство міста – не тільки його потужний господарський комплекс, але і розгалужена мережа закладів освіти, культури, спорту, охорони здоров’я. Херсон – це місто молоді, у якому мешкає понад 100 тис. містян віком від 14 до 30 років. Найбільш яскравими є традиційні молодіжні свята: День молоді, День студента; конкурс «Міс Університет»; фестивалі «Дідцебаба»,»Точка перетину»,  «Ан Т-Р-Акт», «Книжковий Миколай», «Кіноджем», «Terra futura»,  «Чесно-Фест», «Лютий/Февраль», «Крок у майбутнє» тощо, розвивається студентський та учнівський КВК.

У 29 вищих навчальних закладах та відокремлених підрозділах ВНЗ інших міст І-ІV рівня акредитації більш як за 50 спеціальностями здобувають освіту понад 40 тисяч студентів; у 12 професійно-технічних училищах — більше 4 тисяч учнів, у 70 загальноосвітніх школах навчається 36,2 тис. школярів

У Херсоні зареєстровано і працює 71 спортивний клуб і 10 кімнат школярів за місцем проживання, в яких працює 168 спортивних працівників і тренується 8175 спортсменів.На   XXXI літніх Олімпійських Іграх 2016 року в м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія)8 херсонських спортсменівпредставляли Україну, а на XV Літніх Паралімпійських іграх того ж року — 3 спортсмени з Херсона (серед яких і Єлизавета Мерешко, чотирикратна чемпіонка Паралімпійських ігор з плавання).

Фото: Пресслужба Херсонської міської ради

Система охорони здоров»я в місті представлена 11 міськими та 16 обласними лікувально-профілактичними установами. У міських лікувально-профілактичних установах розгорнуто 1690 ліжок, щорічно лікується понад 80 тис. громадян.

Фото: Valejo_NV

У місті відроджуються традиції меценатства, що свідчить про повернення людей до духовних цінностей. Відроджується історична частина міста: відновлено сквер, названий на ім.`я засновника міста Г.О.Потьомкіна і пам`ятник йому, завершено реконструкцію дільниці від вул. Суворова до вул. Жовтневої революції, площі біля пам`ятника Т.Г. Шевченку, залізничного вокзалу та привокзальної площі.

Традиційними для міста стало щорічне проведення Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», фестивалю повітроплавання «Феєрія в небі Таврії»,  фестивалів національних меншин, пісні про Херсон та святкування державних свят, Дня міста.Херсонська дитяча громадська організація «Асоціація повітряних зміїв» добре відома не лише в Україні, а й далеко за її межами. Яскраві повітряні змії, створені талановитими дітьми під керівництвом Олексія Павловича Зверика, підкорили прихильників в Італії, Індії, Англії, Франції, Китаї тощо.

Фото: Херсонська Обласна Державна Адміністрація

У Херсоні проводиться щорічний Міжнародний фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія»; Міжнародний рок-фестиваль «кРок у майбутнє»; міський національний фестиваль «Дружба народів»; фестиваль сучасного мистецтва «Terra futura»; Всеукраїнський фестиваль військово-патріотичної пісні «Оберіг»; Всеукраїнський фестиваль творчості й таланта «Зоряне намисто» тощо.

Фото: Valejo_NV

Завдяки своєму географічному розташуванню Херсон має розвинену мережу транспортної інфраструктури — це морський та річковий порти, залізничний вузол, аеропорт. Херсонський морський торговельний порт — один з найбільших портів України. Він вигідно розташований у дельті річки Дніпро, у 53 милях від Чорного моря.

Створення привабливого туристичного іміджу міста, залучення інвесторів для розвитку туристичної інфраструктури та реконструкції існуючій бази, відкриття нових туристичних маршрутів,  проведення міжнародних туристичних форумів тощо є одними із найголовніших завдань на сьогодні.Головним індикатором наших досягнень був, є і буде рівень і якість життя херсонців. Тому серед пріоритетів міської влади —  створення довгострокової програми будівництва житла, розвитку малого підприємництва, формування інвестиційного клімату та Стратегічного плану розвитку м. Херсона. Ми пишаємося тим, що Херсон – наше рідне місто, й докладаємо спільні зусилля для його розбудови.

ХЕРСОН ТВОЯ РОДИНА

Новини міста

Меню
X
X