СПЕКТР ПОСЛУГ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ГРОМАДЯНАМ

Оголошення
👁 24

Шукаєте роботу? Маєте перешкоди у професійній реалізації в цей складний час? Зверніться до Державної служби зайнятості! 

Скористайтеся нашими послугами, завдяки яким ви точно знайдете своє місце на ринку праці.

 1. ПОШУК РОБОТИ

Допомога в працевлаштуванні – одна з основних послуг, які служба зайнятості надає громадянам.

База вакансій служби зайнятості містить тисячі пропозицій від роботодавців в межах країни. Щоб знайти роботу, варто звернутися до найближчого центру зайнятості, незалежно від місця реєстрації.  Це значно прискорить пошук, оскільки людина перебуватиме під індивідуальним супроводом фахівця – кар’єрного радника. Він зорієнтує в прийнятті максимально вигідного рішення для того, щоб людина якнайшвидше знайшла/змінила місце роботи, повернулася на ринок праці чи започаткувала власну справу. Для цього розробляється індивідуальний план працевлаштування для кожного клієнта.

Можна шукати роботу й самостійно, скориставшись сучасним онлайн сервісом Єдиний портал вакансій або ж Телеграм –каналом «Робота зараз: Державна служба зайнятості»

Якщо ви шукаєте роботу у м.Херсон або в Херсонській області, доєднуйтеся до Telegram-канал  та групи у Viber «Рекрутинг Херсон та область» та слідкуйте за оновленням вакансій щодня.

 1. НАВЧАННЯ В ЦЕНТРАХ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ.

Для тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, існує можливість отримати її безкоштовно – діє програма професійно-технічної освіти для зареєстрованих безробітних (у тому числі внутрішньо переміщених осіб, учасники бойових дій, людей з інвалідністю)Ви можете, незалежно від рівня своєї освіти, пройти підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації в Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які наразі діють у 8областях України.

Навчання може здійснюватися як за очною, так і дистанційною, дуальною формами, або шляхом їх поєднання. На вибір – 95 робітничих професій та 365 освітніх програм. Термін навчання – до 6 місяців. Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка, що засвідчує отримання нової кваліфікації.

Подати заявку на навчання можна онлайн на офіційному сайті Державної служби зайнятості.

 1. НАВЧАННЯ ЗА ВАУЧЕРОМ

Цей документ дає можливість громадянам певних категорій безоплатно підвищити кваліфікацію чи отримати нову професію.

Хто може отримати ваучер:

 • Громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких не менше 15 років, які не досягли пенсійного віку.
 • Громадяни звільнені з військової служби у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я.
 • Громадяни звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, ООС, воєнних бойових дій до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення.
 • Внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.
 • Громадяни, звільнені з полону.
 • Особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи.
 • Громадяни, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії.

Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На сьогодні – це 30280 грн.

Здобути освіту можливо за 124 професіями та спеціальностями.

Заявку можна подати онлайнна порталі Державної служби зайнятості.

Перелік закладів освіти, які мають право здійснювати діяльність на рівнях вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти, для навчання в яких може бути виданий ваучер.

Постанова Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці.

 1. ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості є професійна орієнтація населення. Адресність і своєчасність профорієнтації допоможуть серйозно й виважено підійти до вибору/зміни професії.

Щоб пройти комплексне профорієнтаційне тестування та оцінити власний потенціал (здібності, інтереси, можливості), рекомендуємо скористатися  онлайн-платформами Державної служби зайнятості: «Моя професія: консультаційна мережа» та «Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри».

Аналітичний звіт, який створить програма за результатами тестування, краще обговорити з профконсультантом служби зайнятості, попередньо зв’язавшись з ним.

Він також бачитиме цей звіт і зможе фахово пояснити усі нюанси і відповісти на запитання.  Разом зі спеціалістом ви обговорите шлях побудови професійної кар’єри.

Звернутися до центру зайнятості з приводу проходження тестування  можуть не тільки безробітні громадяни, шукачі роботи, але й  школярі і просто бажаючі дізнатися про себе трохи більше.

Як це зробити? На сайті Державного центру зайнятості оберіть послугу «Профорієнтація», далі перейдіть на вкладку «Наші консультанти» та оберіть фахівця з будь-якої області України. Напишіть свій запит на його електронну адресу та очікуйте зворотнього зв’язку.

 1. ГРАНТ НА ВЛАСНУ СПРАВУ

Мікрогрант на власну справу – це безповоротна, безпроцентна державна допомога фізичним особам та суб’єктам господарювання на створення або розвиток власного бізнесу.

Розмір мікрогранту :

від 50 тис. грн та до 150 тис. грн – за умови створення мінімум 1 робочого місця та працевлаштування на нього працівника;

75 тис. грн – за умови реєстрації ФОП без створення робочих місць;

до 250 тис. грн – за умови створення не менше 2 нових робочих місць та працевлаштування на них працівників.

від 250 тис. грн до 1 млн грн – грант для ветеранів та другого з подружжя.

Подати заяву на отримання мікрогранту можна на порталі Дія.

Невід’ємним додатком до заяви є бізнес-план, форма якого визначається Міністерством економіки України.

Постанова від 21.06.2022 № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу»

 1. СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ

Зараз кожен, хто в пошуку роботи, може бути корисним державі в умовах війни та поліпшити власне матеріальне становище, вступивши до лав «Армії відновлення». З людиною, яка бере участь у цьому урядовому проєкті, укладається строковий трудовий договір. На неї поширюються вимоги законодавства у сфері охорони праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тобто, сплачується ЄСВ і нараховується страховий стаж.

Суспільно корисні роботи – види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення. Постанова від 13.07.2011 № 753 «Про затвердження Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану».

Хто має право брати участь:

– працездатні особи, у тому числі особи, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану, а саме:
 – зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені;
 – працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств (за погодженням з їх керівниками), що не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та не зараховані до складу об’єктових формувань цивільного захисту, – у порядку переведення;
 – особи, зайняті в особистому селянському господарстві;
 – студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів;

– особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

Більше інформації про суспільно корисні роботи дізнайтеся на сайті Державного центру зайнятості.

Виникли питання і потрібна консультація? «Гаряча лінія» Херсонського обласного центру зайнятості:
 099 245 14 63 (для населення)
 066 777 39 03 (для роботодавців)
 Соціальні мережі Херсонського обласного центру зайнятості: Telegram, Instagram, YouTube.
 

Вам також може сподобатися

Як обмежити себе та рідних від азартних ігор
Нагадуємо, як відновити себе під час війни

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X