ПРОГРАМА СУСІДСТВА БАЛТІЙСЬКОГО МОРЯ ВІД SWEDISH INSTITUTE /ШВЕДСЬКОГО ІНСТИТУТУ (далі SI) – СПЕЦІАЛЬНИЙ КОНКУРС ДЛЯ УКРАЇНИ

Оголошення
👁 210

Посилання на сторінку конкурсу: https://si.se/en/apply/funding-grants/si-baltic-sea-neighbourhood-programme-special-call-ukraine/

ПРОГРАМА СУСІДСТВА БАЛТІЙСЬКОГО МОРЯ ВІД ШВЕДСЬКОГО ІНСТИТУТУпрограма, яка пропонує фінансування на співробітництво у формі проєкту між країнами ЄС Балтійського моря та країнами Східного партнерства ЄС.

Фінансування проектів, націлених на цільові групи в Україні.

Доступно для Вірменії, Азербайджану, Данії, Естонії, Фінляндії, Грузії, Німеччини, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Швеції, України.

Заявки приймаються до 20 вересня.

Огляд

Цей конкурс на фінансування є відповіддю на поточну ситуацію в Україні та спричинену нею потребу в додатковій підтримці, співпраці, контактах та досвіді. У регіоні Балтійського моря існує багато партнерств і мереж, які можуть започаткувати нову або розвинути існуючу співпрацю. Проекти мають допомогти українським учасникам і цільовим групам зміцнити свої навички і таким чином створити умови для майбутньої відбудови країни.

Основний заявник має бути юридичною особою, розташованою у Швеції.

Цільові групи конкурсу.

Заявка має містити проект, спрямований на вирішення однієї чи кількох конкретних та нагальних потреб, з якими стикаються цільові групи в Україні.

Заявники можуть вибрати одну з наступних трьох тем, орієнтованих на різні цільові групи.

1. Підтримка цільових груп в академічному середовищі України.

Підтримка вищих навчальних закладів: орієнтація на аспірантів та молодших наукових співробітників (ступінь отримано у 2018 році чи пізніше). Наприклад, цільовій групі можна допомогти: 

 • отримати кваліфікацію та подальший розвиток як науковцям;
 • отримати доступ до міжнародних дослідницьких мереж і середовищ;
 • отримати інструменти та можливості, щоб мати змогу закінчити докторське дослідження або постдокторський проект.

Бюджет: мінімум 500 000 шведських крон, максимум 1 000 000 шведських крон.

Термін проекту: 12 – 24 місяці.

2. Підтримка місцевого громадського сектору в Україні

Проекти мають сприяти співпраці з метою підвищення інституційної компетентності місцевого громадського сектору в Україні у сферах, важливих для створення умов для сталого українського суспільства. Вони можуть включати:

 • посилення інституційної спроможності місцевого громадського сектору;
 • надання доступу до існуючих регіональних мереж / платформ Балтійського моря для отримання знань та обміну досвідом;
 • підвищення кваліфікації осіб на ключових посадах у місцевому громадському секторі.

Бюджет: мінімум 500 000 шведських крон, максимум 1 000 000 шведських крон

Термін проекту: 12 – 24 місяці

3. Підтримка молоді та юнацтваУкраїнив освіті чи навчанні.

Проекти, спрямовані на підтримку молоді та юнацтва України в навчальних закладах, еквівалентних старшій школі та академічній бакалаврській освіті. Наприклад, цільовій групі можна допомогти:

 • отримати нові ідеї, натхнення, досвід і контакти в темі, яка не є частиною звичайної навчальної програми;
 • здобути конкретні знання з навчального предмету, який їх цікавить або за яким вони вже проходять навчання;

Проект націлений на молодь і дорослу молодь України в одному з таких освітніх рівнів або форм (або еквівалент):

 • середня освіта (після початкової школи до закінчення середньої школи);
 • професійно-технічне навчання;
 • вища народна школа;
 • бакалаврат у вищих навчальних закладах.

Цільовою групою також можуть бути вчителі та інший персонал, який працює з молоддю у зазначених вище навчальних закладах. Метою має бути підвищення їхньої професійної компетентності.

Бюджет: мінімум 500 000 шведських крон, максимум 1 500 000 шведських крон

Термін проекту: 12 – 24 місяці.

Які країни включено?

Пріоритетна країна: Україна є пріоритетною країною в цьому конкурсі. Це означає, що вищезазначені цільові групи в Україні мають бути основними бенефіціарами.

Основний заявник: основний заявник має бути юридичною особою, розташованою у Швеції.

Країни програми: Програма охоплює такі країни: Вірменія, Азербайджан, Данія, Естонія, Фінляндія, Грузія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Швеція, Німеччина та Україна.

Інформаційні семінари та сесії запитань і відповідей.

У серпні та вересні Шведський інститут проведе інформаційні семінари про конкурси, відкриті протягом літа (початкове фінансування та українські цільові групи):

15 серпня 2023 р., 13:00-14:30 (CET) шведською мовою

29 серпня 2023, 10:00-11:30 (CET) шведською мовою

5 вересня 2023, 09:00-10:30 (CET) англійською мовою

Протягом останніх тижнів конкурсу Шведський інститут також проведе онлайн-сесію запитань і відповідей для головних заявників зі Швеції, які подали заявку.

14 вересня 2023 р., 13:00–14:30 (CET) лише шведською мовою.

Посилання на реєстрацію будуть опубліковані на початку серпня на сайті https://si.se/en/apply/funding-grants/si-baltic-sea-neighbourhood-programme-special-call-ukraine/.

КРОК 1

ВІДКРИТТЯ КОНКУРСУ

Конкурс відкритий і закінчується 20 вересня 2023 року о 23:59:59 (CET).

КРОК 2.

НАПИСАННЯ ЗАЯВКИ

Перш ніж заповнювати документи для заявки, SI рекомендує спочатку ознайомитися з інструкціями за посиланням https://si.se/app/uploads/2023/07/sibsnp_ua_2023_instruction_eng.pdf 

Нижче ви можете знайти інформацію та шаблони додатків.

Завантажте та збережіть шаблони на комп’ютері.

Будь ласка, зверніть увагу, що ви також повинні заповнити онлайн-форму заявки на порталі заявок SI (див. інформацію в кроці 3). Переконайтеся, що ви розпочали це вчасно, оскільки вам потрібно заповнити кілька полів.

Якщо у вас виникли проблеми з шаблонами, зв’яжіться з нами, і ми допоможемо вам якомога швидше. Також зв’яжіться з нами, якщо вам потрібні доступні форми заявок.

Документи заявки

Додаток 1: Актуальність проекту. Необхідно використовувати спеціальний шаблон SI. (Шаблон додатку 1)

Додаток 2: Реалізація проекту. Необхідно використовувати спеціальний шаблон SI. (Шаблон додатку 2)

Додаток 3: Бюджет. Необхідно використовувати спеціальний шаблон SI. (Шаблон додатку 3)

Додаток 4: Опис організації. Заповнюється лише основним шведським заявником. Необхідно використовувати спеціальний шаблон SI. (Шаблон додатку 4)

Додаток 5: Лист партнера. До заявки необхідно додати партнерський лист від кожного партнера в рамках проекту. Необхідно використовувати спеціальний шаблон SI. Будь ласка, зверніть увагу: замість цього головний заявник заповнює Додаток 4 (Опис організації). (Шаблон додатку 5)

Додаток 6: Обов’язкові додатки для НУО та компаній. Ці додатки додаються як єдиний документ. (Для цих додатків немає конкретного шаблону, але це залежить від типу головного заявника).

Для заявок, у яких НУО є основним заявником (наприклад, некомерційна асоціація, зареєстрована релігійна громада, економічна асоціація, фундація), є обов’язковими три додатки: статут, останній річний фінансовий звіт/аудиторський звіт та офіційний документ податкової служби Швеції. свідоцтво про реєстрацію.

Для заявок, у яких комерційна компанія є основним заявником, обов’язковими є два додатки: свідоцтво про реєстрацію від Управління реєстрації компаній Швеції (або еквівалент) і актуальна форма SKV 4820, яку можна запитати в Податковій агенції Швеції за цим посиланням.

Щоб встигнути включити цей додаток до заяви, важливо вчасно подати запит на форму в податковій службі Швеції.

Додаток 7: Сертифікат про допомогу de minimis. Сертифікат про допомогу de minimis (відноситься до державної допомоги) заповнюється, якщо основним заявником є господарське товариство. Необхідно використовувати спеціальний шаблон SI. (Шаблон додатку 7)

КРОК 3

ПОДАЙТЕ ЗАЯВКУ ДО 20 ВЕРЕСНЯ 2023 РОКУ.

Заявку необхідно подати до 20 вересня 2023 року онлайн через портал заявок SI: https://apply-baltic-sea.si.se/. 

Вона має бути заповнена повністю та з усіма відповідними додатками. Переконайтеся, що ви подали свою заявку вчасно до дати закриття.

Ви починаєте зі створення облікового запису.

Заповніть форму заявки онлайн на порталі заявок SI, де ви знайдете форму заявки на спеціальний конкурс для України.

Завантажте всі документи з кроку 2 (які ви заповнили та зберегли на своєму комп’ютері) до онлайн-форми заявки. Інструкції щодо подальших дій наведено на порталі.

Пам’ятайте, що ви можете зберегти свою заявку та повертатися назад і редагувати її скільки завгодно разів. Таким чином ви можете ще раз перевірити, чи все включено, перш ніж надсилати її.

Коли ви подасте заявку, ви отримаєте підтвердження на електронну пошту. Переконайтеся, що воно не потрапило у папку спаму.

Будь ласка, зверніть увагу: щоб ваша заявка вважалася повною, ми маємо отримати її через портал заявок SI до кінцевого терміну, тобто до 23.59.59 (CET), 20 вересня 2023 року.

Якщо у вас виникли проблеми з поданням заявки через портал заявок, ви повинні повідомити нас електронною поштою на [email protected] до кінцевого терміну, тобто до 23.59.59 (CET) 20 вересня 2023 року. Поясніть, які проблеми у вас виникли, і додайте вкладення з вашою електронною поштою.

КРОК 4

Чи була ваша заявка успішною?

Отримані заявки оцінюються після закінчення терміну подачі заявок.

Орієнтовний час оцінки – близько 2 місяців.

SI опублікує списки схвалених проектів на цьому веб-сайті  https://si.se/en/apply/funding-grants/si-baltic-sea-neighbourhood-programme-special-call-ukraine/ приблизно через 2 місяці після кінцевого терміну подання заявок.

Дати, наведені на шкалі вище, є лише приблизними.

Контакт:

[email protected] 

Вам також може сподобатися

У Херсоні тривають роботи з прибирання прибудинкових територій та благоустрою міста
Вчора працівники Херсонського Водоканалу продовжували ліквідацію наслідків затоплення

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X