Повідомлення для фермерів та бджолярів!

Оголошення
👁 153

            Гранд Експерт – як дієвий алгоритм взаємодії пасічників та аграріїв

          На сьогодні бджільництво – є важливою складовою економіки і має переважно запилювально-медовий напрям.

          Але однією з основних проблем галузі на даний час є уникнення отруєння бджіл засобами захисту рослин. Зокрема через порушення технології проведення обробок полів засобами захисту рослин та неповідомлення пасічників про проведення таких обробок.

          З метою уникнення шкідливих наслідків в області запроваджено єдину платформу – Grand Expert, для фермерів та бджолярів, на якій фіксуються всі заплановані обробки полів, а також відзначені місця розташування пасік.  Зайшов, подивився, зорієнтувався. І бджоли живі – і фермери, і бджолярі спокійно працюють, уникають конфліктів між собою.

          Зареєструвавшись на сайті www.grand.expert бджолярі та фермери оповіщають про обробку поля. Інформація приходить на мобільний телефон бджоляра, який зазначив місцезнаходження своєї пасіки в відповідному районі, що збігається з місцем проведення агрохімічних обробок. Якщо відстань між пасікою й оброблюваним полем менше 10 км, як того вимагає законодавство, пасічнику протягом 1-2 хв. приходить СМС-сповіщення. Таким чином, цей сервіс встановлює відповідальні відносини між бджолярами та агровиробниками, які засновані на відкритості та своєчасному попередженні. Доступ до цієї програми відкритий для всіх та безкоштовний. Також на сайті вказані поля, де буде проходити цвітіння. Це дає можливість бджолярам вибирати оптимальне місце для кочівлі пасіки та отримувати більший обсяг меду.

          Таким чином, цей сервіс встановлює між бджолярем та агровиробниками відповідальні взаємовідносини, які засновані на відкритості та своєчасному попередженню.   Адже так само як пасічник може не знати про проведення обробки через недбалість фермера, що не сповістив місцевий орган самоврядування, так і свідомий аграрій може не здогадуватись, що десь у лісосмузі причаїлася незареєстрована пасіка що “кочує”, господар якої не навідувався до місцевих органів влади.

Вам також може сподобатися

Херсонський прикордонний загін ЗАПРОШУЄ НА СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ
Засідання виконкому Херсонської міської ради 28.04.2021р.

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X