Звання Почесний громадянин Херсона позбавили Сергія Гармаша і Юрія Ромаскевича

Новини
👁 176

Сьогодні позбавили звання “Почесний громадянин Херсонської міської територіальної громади” низку осіб, які під час повномасштабної війни України з росією перейшли на бік ворога, підтримали окупацію та агресію рф і таким чином дискредитували себе перед жителями громади.

Зокрема, під час засідання комісії з попереднього розгляду подань про присвоєння цього почесного звання, створеної на час воєнного стану розпорядженням начальника Херсонської МВА, вирішили позбавити такого статусу народного артиста росії, уродженця Херсона Сергія Гармаша. Він став Почесним громадянином міста 2008 року. Херсонці його відзначили званням за уславлення міста своїми творчими здобутками та суттєвий внесок у його культурний розвиток. Під час окупації Сергій Гармаш схвалював агресію кремля і приїздив «відновлювати» на російський лад Херсонський обласний музично-драматичний театр ім. М.Куліша.

Також вирішено позбавити почесного звання Юрія Ромаскевича, яке він отримав за вагомі досягнення у галузі охорони здоров’я 2017 року. До повномасштабного вторгнення росії в Україну заслужений лікар Ромаскевич був головним державним санітарним лікарем Херсонської області. У липні 2022 року він розпочав співпрацю з ворогом і добровільно погодився очолити підконтрольне росії «государственное бюджетное учреждение здравоохранения «Херсонский областной центр гигиены и эпидемиологии», створене на базі захопленого окупантами Херсонського обласного центру гігієни і епідеміології. Остання інформація про нього була з Камчатки, де він очолив поліклініку.

Ще одна претендентка на позбавлення звання Почесної громадянки Лариса Латиніна, радянська спортивна гімнастка, 9-тиразова олімпійська чемпіонка. Вона народилась у Херсоні, але після закінчення спортивної кар’єри осіла у росії та підтримує її.

За час існування звання Почесного громадянина у Херсоні його отримали 92 людини. Серед пільг, якими користуються почесні громадяни, – грошові доплати та скасування плати за “комуналку”.

Сьогодні був зроблений перший крок до “очищення”. Список почесних громадян Херсона буде переглянутий повністю.

Окрім того, він буде оприлюднений і ми будемо вдячні за будь – яку інформацію по людях, які у ньому, особливо цікавить період окупації Херсона російськими військами.

Вам також може сподобатися

У Херсонській міській територіальній громаді змінили тривалість комендантської години
У Херсоні щодня виходять на маршрути в середньому 95 автобусів та 20 тролейбусів

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X