Знайдені компромісні рішення щодо Статуту Херсонської МТГ

Новини
👁 242

У місті продовжують працювати над головним документом Херсонської міської територіальної громади.

Сьогодні, 5 серпня, робоча група з розробки Статуту Херсонської міської територіальної громади, утворена розпорядженням міського голови від 9 березня 2021 року № 84, спільно з активними жителями громади, представниками громадських організацій зібралася для обговорення прийнятої Громадською радою резолюції.

Головні вимоги резолюції – зменшення віку громадян, що приймають участь у громадських слуханнях та ініціативах до 14 років, зменшення кількості підписантів колективної заяви про ініціювання проведення громадських слухань до 100 осіб, можливість участі херсонців у громадських слуханнях онлайн.

Нагадаємо, що депутати міської ради на попередньому пленарному засіданні сесії міськради зняли проєкт рішення Статуту Херсонської МТГ на доопрацювання.

Зустріч проходила у режимі «відкритого мікрофону»: усі бажаючі мали змогу висловити свою думку.

Зокрема, секретар міської ради Галина Лугова зазначила, що у депутатів міської ради є деякі побоювання стосовно участі 14-річних осіб, адже це може призвести до маніпуляції ними недобросовісними політиками.

У свою чергу експерт проєкту Офісу Ради Європи в Україні з питань місцевої демократії  Максим Лациба вважає, що активна участь молоді у житті громади з 14-ти років необхідна, та й остаточне право приймати рішення належить депутатам, адже пропозиції громадської ради носять рекомендаційний характер.

Виконавчий директор громадської організації «Громадський центр «Нова генерація» Оксана Глєбушкіна наголосила на необхідності запровадження в громаді онлайнового формату участі в громадських слуханнях.

За її словами, такий формат дозволить жителям громади долучитись до вироблення  та прийняття рішень без фізичної присутності на обговореннях, що особливо важливо під час карантинних обмежень.

Крім цього, онлайн-формат наразі є сучасним інструментом.

Херсон може стати одним із перших міст в Україні, що запровадить сучасні технології для участі громадськості в місцевому самоврядуванні.

У ході робочої дискусії учасникам наради все-таки вдалося віднайти компромісні рішення, а саме:

  • кількість жителів громади, що мають підписатися для ініціювання проведення громадських слухань – 150 осіб, для винесення на розгляд громадської ініціативи  – 200 осіб;
  • право ініціювати громадські слухання з 18 років, право брати участь у них – з 14 років.

Також представники від робочої групи матимуть змогу захистити свої пропозиції на координаційній раді, на якій розглядатимуть питання Статуту Херсонської МТГ.

Від членів робочої групи та від депутатського корпусу вирішено направити листи до Міністерства юстиції України щодо надання роз’яснень стосовно участі молоді.

Ініціативу онлайнового формату участі в громадських слуханнях присутні підтримали одноголосно.

Вам також може сподобатися

7 серпня в Херсоні тимчасово перекриють рух транспорту
Оголошення, що вийшло у газеті «Гривна – СВ» 05.08.2021

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X