Значна заборгованість призвела до відключення від електропостачання гуртожитку на вулиці Паравозній

Новини
👁 207

Днями було відключено від послуг електропостачання гуртожиток на вул. Паравозній, 121. У департаменті міського господарства роз’яснюють ситуацію щодо цього.

Начальник відділу з планування та координації управління житлового господарства департаменту міського господарства Дмитро Шалагін зауважує, що цей будинок має тривалу та наростальну заборгованість мешканців перед різними надавачами комунальних послуг.

Станом на 1 січня там зафіксовано борг за житлово-комунальні послуги (світло, воду, газ, утримання гуртожитку) у розмірі близько 700 тис. грн. З них – 55 тис. грн за електропостачання.

“Згідно з Законом України “Про житлово-комунальні послуги” споживачі зобов’язані сплачувати за використані послуги. На минулому тижні в гуртожитку на вул. Паравозній, 121 було припинено електропостачання підприємством, що надає цю послугу – ТОВ “Херсонська обласна енергопостачальна компанія” (Херсонобленерго). Варто зазначити, що надавач послуг попередив мешканців про можливе відключення у разі несплати, але борг громадяни не погасили», – каже він.

За словами Дмитра Шалагіна, виконавчі органи, усвідомлюючи можливі наслідки, свого часу звернулися до ТОВ “Херсонська обласна енергопостачальна компанія” щодо відтермінування строків відключення об’єктів від електропостачання у зв’язку з новорічними святами, браком часу для збору коштів мешканцями в умовах обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням хвороби COVID-19.

За інформацією обслуговуючого підприємства ЖЕК №1 Суворовського району, особливість цього гуртожитку в тому, що він не має технічної можливості для від’єднання боржників покімнатно, тому постраждали й ті жителі, що завжди сплачували сумлінно.

“У цьому будинку певні несвідомі особи тривалий час не розраховувались за послугу, накопичуючи загальний борг, а нині – без електропостачання всі. До подібної неприємної ситуації призводить інфантильність деяких громадян. Люди повинні розуміти, що їхній добробут – залежить від них самих, за будь-які послуги, як і за товари в магазині, необхідно сплачувати самому, а не чекати, накопичуючи борги, що за тебе сплатить хтось інший”, – наголошує начальник відділу з планування та координації управління житлового господарства департаменту міського господарства.

Наразі ЖЕК № 1 Суворовського району веде переговори з підприємством щодо відновлення електропостачання, а жильці збирають необхідну суму. Електропостачання гуртожитку буде відновлено у разі погашення відповідної суми.

Начальник ЖЕКу №1 Суворовського району Олена Кабанова розповідає, що у вказаному гуртожитку на вул. Паравозній зі 107 кімнат лише 21-а сплачує за все сумлінно, у всіх інших – існують більші чи менші борги за комунальні послуги.

“У деяких громадян позиція така – не сплачувати, а далі звертатися у різні інстанції, аби їхній борг було погашено коштом громади. Деякі кімнати вже заборгували понад 30 тис. грн за житлово-комунальні послуги”, – зазначає Олена Кабанова.

Дмитро Шалагін підкреслює, що, аби надалі не страждали сумлінні жильці, їм необхідно встановити індивідуальні лічильники, щоб мати можливість сплачувати незалежно від боржників. А також громадяни повинні визначитися з формою управління гуртожитком, адже 90% кімнат у ньому вже приватизовані.

Після розв’язання проблеми з електропостачанням жителів цього гуртожитку може очікувати й наступна криза, адже борги за несплату послуг газопостачання та водопостачання залишаються.

Вам також може сподобатися

У Херсоні відбувся щорічний зимовий турнір з бадмінтону
Більше 60 тис грн заборгували херсонці “Водоканалу”. Підприємство відключає боржників від водопостачання

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X