Здорове харчування – це запорука здорової нації: У меню для дитячих садків Херсона закладено новий підхід до культури харчування (Відео)

Новини
👁 5761 січня в закладах дошкільної освіти міста впроваджуються нові норми харчування. Як і все нове, перелік страв та незвичні смаки викликають хвилювання у батьків. Працівники управління освіти розповідають, як нове меню впроваджувалося в Херсоні, підкреслюють, що воно корисне, безпечне та збалансоване, адже містить велику кількість овочів, фруктів, м’яса й риби. Наголошують, що в закладах ведеться постійний контроль за якістю продуктів, кухарі проходять навчання, здійснюються перевірки, а також дослухаються до батьківських побажань, аби за технологічними картками стояли смачні та корисні страви.


Нагадуємо, що з червня минулого року у Херсоні триває активна робота над упровадженням нових норм харчування для закладів дошкільної освіти міста, затверджених постановою КМУ від 24 березня 2021 року № 305 (нові норми набрали чинності з 1 січня 2022 року).

У кожному закладі зараз приділяється особлива увага виконанню вимог цієї Постанови, тож організація харчування дітей у дошкільних закладах освіти знаходиться на постійному контролі. Цьому питанню приділяється значна увага міською радою, управлінням освіти, керівниками херсонських закладів. Відповідно до розпорядження міського голови Ігоря Колихаєва, в місті здійснюється постійний моніторинг організації харчування.

Щоб за технологічними картками стояли смачні страви, кухарі та медичні сестри закладів міста пройшли для цього неодноразово відповідні навчання. Окрім того, враховуються всі рекомендації «Держпродспоживслужби».

«Ще в червні минулого року була створена робоча група, до якої увійшли представники управління освіти ХМР, медпрацівники, кухарі тощо. Всі працювали над тим, аби забезпечити в дитячих садках здорове повноцінне харчування», – розповідає Тетяна Чурілова, начальник відділу дошкільної освіти управління освіти ХМР.


Міністерством охорони здоров’я видано наказ про затвердження рекомендованого орієнтовного чотиритижневого сезонного меню та технологічних карток до нього, де передбачені норми до щоденних страв, що повинні мати в собі відповідний вміст овочів, фруктів, м’яса, риби. Тож робоча група розробила перспективне чотиритижневе сезонне меню й надала на погодження до «Держпродспоживслужби», адже лише за погодження цією установою воно може використовуватися в закладах освіти.

«Здорове харчування – це запорука здорової нації. Воно забезпечує повноцінний розвиток дитини», – наголошує Тетяна Чурілова.
Зараз у місті працює робоча група щодо створення нового сезонного чотиритижневого меню на весняний період. Завдяки анкетуванню у дитячих садках серед батьківської спільноти, воно буде враховувати й рекомендації батьків.
«Управління освіти з розумінням ставиться до побажань батьків, водночас, при складанні меню, ми повинні виконати й норми Постанови, які спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я наших дітей», – підкреслює Тетяна Чурілова.

Відповідно до розпорядження міського голови Ігоря Колихаєва, щодня здійснюється моніторинг організації харчування в закладах дошкільної освіти.
«Кожен заклад оприлюднює меню на спеціальній гугл-платформі, а також на сайті дитячого садка. Батьки мають доступ до всієї інформації про страви та її інгредієнти», – розповідає Ольга Солдат, головний спеціаліст відділу дошкільної освіти управління освіти ХМР (що відповідає за якість організації харчування).

Вона зазначає, що продукти, які надходять щоденно до закладів, мають сертифікати якості, це стосується як безпосередньо виробів, так і продовольчої сировини. Це контролює спеціальна комісія, створена при кожному закладі. Завдяки наявності холодильного обладнання у садочках забезпечено належне зберігання продуктів, здійснюється контроль за товарним сусідством. Окрім того, щотижня представники управління контролюють якість харчування та процес його організації в кількох закладах безпосередньо на місцях.

Нове меню також враховує певні особливості дітей, зокрема, адаптує страви для малюків з непереносністю лактози. За умови надання батьками відповідної медичної довідки про стан здоров’я дитини, у закладі для неї готують окрему страву. Приміром, кашу без молока чи запропонують борщ без сметани.

Ольга Солдат зауважує, що наразі процес впровадження нового меню лише починається, й далі триватимуть консультації з медпредставниками, дієтичними сестрами, кухарями, триває опитування батьківської спільноти, а також проходять навчання щодо підвищення кваліфікації персоналу.

«Всі ми зараз переживаємо час змін та адаптації до нового підходу до культури харчування, але всі ми хочемо, щоб діти отримали якісну збалансовану смачну їжу. Цей процес нам під силу здолати разом з батьківською громадою. Важливо, щоб нашими спільними зусиллями діти росли здорові та задоволені», – відзначила Ольга Солдат.

Вам також може сподобатися

На 10 лютого COVID-19 підтвердили ще у 706 херсонців
Оголошення про намір КП “Наддніпрянка” Херсонської міської ради здійснити зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X