Завтра ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні

Новини
👁 186

Залишаємося гідними своїх Героїв!

Завтра ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні, громадян, які загинули під час Революції Гідності, відстоюючи демократичні цінності та ідеали, права та свободи людини.

Напередодні 20 лютого згадуємо події, що змінили перебіг історії нашої держави.

Як відомо, російська федерація прагнула поглинути Україну ще з 1991 року, тому розбалансовувала суспільство численними маніпуляціями навколо державної мови, регіональних особливостей, розвитку політики національної пам’яті тощо. Одночасно фінансувала та вербувала українських політиків та прагнула, щоб Україна перетворилась на державу без громадянських прав та свобод. Останнє ставало ключовим чинником, що викликало найбільші масові протести у сучасній історії України – Помаранчеву революцію та Революцію Гідності.

Революцію Гідності було спричинено різкою зміною зовнішньополітичного курсу розвитку держави, а згодом антиконституційними діями влади. Центром подій стали столичний майдан Незалежності та навколишні вулиці – Хрещатик, Михайла Грушевського, Інститутська. Мирні акції почалися під євроінтеграційними гаслами, але згодом перетворилися на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму президента Віктора Януковича – проти корупції та порушення прав людини. Дії влади, спрямовані на придушення протестів силовим шляхом, призвели до ескалації конфлікту та людських жертв.

Загиблих під час протистоянь у грудні 2013-го – лютому 2014-го активістів назвали Небесною Сотнею. Згодом лави Небесної Сотні поповнили українські патріоти – учасники Революції Гідності, які загинули, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України навесні 2014 року.

Повалення режиму Януковича дало змогу відновити курс на євроінтеграцію. Громадяни України чітко заявили про готовність боронити державну незалежність і демократичні свободи. Серед інших важливих результатів Революції Гідності – початок реформування різних сфер життєдіяльності країни, самоорганізація громадянського суспільства, розвиток волонтерського руху, децентралізація, декомунізація.

День Героїв Небесної Сотні – це день жалоби, оскільки його пов’язано із загибеллю людей під час Революції Гідності та на початку російської агресії на сході України, але водночас це – день вшанування їх боротьби за гідне та вільне життя, жертовності та відваги.

Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість українців, актуалізувавши значущість таких понять, як право на самовизначення, гідність, свобода, суверенність держави, демократія, європейський вибір.

Свобода – фундаментальна характеристика людського існування, це змога вільного вибору та усвідомлення власної відповідальності за цей вибір. Герої Небесної Сотні зробили свій вибір – виборювати свободу та гідність. Вони загинули за те, щоб Україна розвивалася як вільна демократична держава.

Залишаємося гідними своїх Героїв!

За матеріалами УІНП, Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею революції

Вам також може сподобатися

Комунальники продовжують ліквідовувати наслідки обстрілів Херсона
Продовжуємо інформувати про надання населенню гуманітарної допомоги

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X