Застосування альтернативних засобів опалення в Херсоні підтримали на сесії міськради

Новини
👁 698

Великі втрати тепла та високі ціни на енергоносії формують високі тарифи. В умовах падіння платоспроможності населення розрахуватися за дороге тепло стає не по кишені багатьом. Отож, висока вартість тепла, ненадійність мереж, можливість припинення централізованого опалення під час опалювального сезону через аварії на теплових мережах спонукає людей до встановлення індивідуального опалення.

Задля підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальної системи теплопостачання міста, поліпшення рівня та якості житлово-комунальних послуг, задоволення потреб населення та господарського комплексу в послугах з енергоефективного теплопостачання, відповідно до статті 143 Конституції України, статті 13 Закону України «Про теплопостачання», Закону України «Про енергозбереження», Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», Закону України «Про особливості права здійснення права власності у багатоквартирному будинку», керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила затвердити Програму реорганізації системи теплопостачання та застосування альтернативних засобів опалення в місті Херсоні на 2022-2026 роки. Програму винесли на розгляд сесії міськради, яка відбулась сьогодні, 5 листопада. Переважною більшістю голосів програму підтримали.

Першочерговими завданнями Програми є мінімізація негативних наслідків від неминучого зростання цін на енергоносії, насамперед – на природний газ, так як підвищення цін на природний газ призводе до підвищення собівартості теплової енергії, необхідності перегляду тарифів у бік зростання, що у свою чергу призводе до виникнення значних обсягів заборгованості з боку населення та значеного навантаження на міський бюджет.
З метою впровадження енергозберігаючих технологій, оптимізації роботи теплопостачальних організацій є необхідність у розробленні Схеми теплопостачання міста Херсона (далі – Схема), яке планується розпочати у 2021 році.
За результатами розроблення Схеми, будуть визначено основні напрями та заходи щодо модернізації та реконструкції існуючої системи теплопостачання та теплових мереж, зниження витрат і тарифів, підвищення якості енергоносіїв, ефективність використання паливних ресурсів, здійснення комплексу заходів з енергозбереження, використовуючи нові науково-технічні розробки і сучасні технології, упроваджуючи установки і системи поновлюваних джерел енергії, зниження екологічного впливу об’єктів теплоенергокомплексу, вдосконалення форм і структури управління для забезпечення ефективного і стійкого функціонування систем теплопостачання, від’єднання окремих об’єктів теплоспоживання від централізованої системи теплопостачання та переведення їх на автономні джерела опалення.
Децентралізовані і автономні системи енергопостачання мають право на життя там, де вони економічно виправдані з огляду менших втрат при передачі та інших конкретних чинників.
Мета Програми – забезпечення громадян міста безперебійним, надійним та безпечним джерелом теплової енергії, диверсифікації залежності від природного газу, фінансового оздоровлення теплопостачальних організацій, принципу часткової децентралізації існуючої системи опалення за рахунок від’єднання від централізованої системи опалення об’єктів та переведення їх на індивідуальне опалення.
Головні завдання реалізації Програми:

 • підвищення якості послуг з опалення та комфортне проживання громадян;
 • суттєве зниження неефективного споживання енергоресурсів, насамперед
  природного газу;
 • забезпечення фінансування заходів із децентралізації теплозабезпечення житлових будинків м. Херсона, відповідно до Порядку, затвердженого рішенням сесії міської ради від 05.06.2018 № 1425 (зі змінами) щодо соціального захисту населення, зокрема встановлення індивідуального опалення в квартирах за рахунок коштів міського бюджету.
  Програмою пропонується оптимізація існуючої системи теплопостачання міста, одним з шляхів реалізації програми є від’єднання кінцевих споживачів від централізованої системи теплопостачання з встановленням індивідуальних/автономних джерел опалення, та у яких не менше ніж половину квартир та нежитлових приміщень відокремлено (відключено) від мереж централізованого опалення. Споживачам створюються умови для вільного вибору виду опалення. Соціально незахищеним верствам населення, які отримують соціальні пільги можливе надання допомоги з міського бюджету на реалізацію таких проєктів.
  Головними перевагами індивідуального та автономного опалення перед централізованим теплопостачанням є відсутність зовнішніх теплових мереж, можливість власноруч оперативного реагування на зміну температурної обстановки, що може істотно знизити енерговитрати.
  Для досягнення додаткового ефекту від здійснення заходів реалізації Програми доцільним є впровадження заходів комплексної теплосанації, термомодернізації будівель, інженерних мереж та інших дій, спрямованих на енергозбереження.
  Програма розрахована на період 2022 – 2026 роки.
  Впровадженням заходів Програми щодо переведення житлових будинків в окремих районах міста на автономне (поквартирне) опалення буде:
 • можливість споживача самостійно регулювати рівень споживання енергоносіїв виходячи з існуючих погодних умов;
 • досягнення максимального теплового комфорту у приміщеннях;
 • значне зниження вартості плати за опалення;
 • економію фінансових ресурсів на ремонт і реконструкцію мереж централізованої системи теплопостачання та внутрішньобудинкових мереж опалення та їх обслуговування;
 • впровадження ресурсозберігаючих та енергоефективних технологій за рахунок помірної децентралізації системи теплопостачання;
 • зменшиться рівень невиконаних зобов’язань теплопостачальних підприємств у розрахунках за енергоносії через скорочення їх споживання;
 • економія бюджетних коштів через зменшення обсягів вимушеної фінансової підтримки комунального теплопостачального підприємства;
 • соціально вразливі верстви населення, яким за рахунок міського бюджету будуть встановлені прилади індивідуального опалення, заощадять кошти сімейних бюджетів через зменшення витрат на комунальні послуги.

Вам також може сподобатися

У Херсонській міській громаді запрацює “Мобільний адміністратор”
Де сьогодні працювало “Херсонміськсвітло”

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X