Залишаємося гідними своїх Героїв!

Новини
👁 39

Цьогоріч вдесяте Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вдесяте в умовах війни з росією.

Нині маємо тисячі загиблих від російської зброї. Але щорічно 20 лютого згадуємо тих, хто першим загинув за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб північний сусід не поглинув її. Імена Героїв Небесної Сотні стоять першими у списку загиблих у російсько-українській війні. Адже сьогодні ми знаємо, що російська зброя була спрямована вперше проти громадян незалежної України не в лютому 2022, і навіть не навесні 2014, а у січні та лютому 2014 року, коли у середмісті Києва від вогнепальних поранень і газового отруєння гинули активісти Майдану.

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від багатовекторності у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже високу ціну – людські життя.

Близько дев’яти років тривало слідство у справі про масові розстріли 20 лютого. 18 жовтня 2023 року Святошинський районний суд Києва не тільки виніс вирок безпосереднім виконавцям, а й довів застосування режимом Януковича спецзасобів, доставлених із росії, підтвердив, що вбивства на вулиці Інститутській у столиці були використані кремлем для розв’язання військової агресії.
Окупація АР Крим та східних областей була лише першим пунктом у злочинних планах кремля, який досі прагне підкорити Україну.

І як тоді, під час подій Революції Гідності, так і сьогодні, у повномасштабній війні з росією, свободу України відстоюють найдостойніші.

Боротьба з ворогом триває! Ми переможемо! Залишаємося гідними своїх Героїв!

За матеріалами УІНП, Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею революції

Вам також може сподобатися

Працівники комунальних підприємств щодня виконують роботи з благоустрою міста
У Херсоні обговорили співпрацю у рамках програми #ReBuildingUcraina

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X