За умови 100% вакцинації працівників шкіл освітні заклади працюватимуть навіть у червоній зоні

НовиниСоціальна сфера
👁 656

Обговорити проблематику навчання дітей в умовах червоної зони карантину прийшли до міськради батьки учнів деяких херсонських шкіл, серед яких був Кирил Стремоусов. Спілкувався з батьківським активом в.о. заступника міського голови Сергій Циганок. Присутніх цікавили причини, з яких міська рада вирішила відправити школярів на дистанційне навчання. Сергій Циганок повідомив, що відповідно до постанови Кабміну, у червоній зоні, в якій опинилася Херсонщина, школи можуть працювати за умови 100% вакцинації працівників освітніх закладів. Таких показників наразі у нас немає. Але є інші: у Херсоні на коронавірус хворі 107 дітей та 52 працівники шкіл. Якщо бодай одна дитина в класі захворіє на коронавірус – весь клас йде на карантин. Інкубаційний період триває 2 тижні, тож аби розірвати ланцюг захворюваності, дітей перевели на дистанційне навчання.

Стосовно вчителів, наразі 96% вчителів херсонських шкіл отримали по дві вакцини від коронавірусу. Коли цей показник сягатиме 100%, навіть не зважаючи на червону зону, школи працюватимуть. Вчителі, які мають протипоказання до вакцинації від коронавірусу, будуть залучені до освітнього процесу дистанційно. Стосовно карантинних обмежень, Сергій Циганок зауважив, що вони були ефективними, адже після їхнього впровадження рівень захворюваності на коронавірус у Херсоні пішов на спад.

Іншою причиною дистанційного навчання була відсутність опалення у школах, пов’язана із новими умовами газопостачання на підприємствах, що генерують тепло та заклади з власною генерацією. Питання вирішувалося на рівні Уряду і з середини жовтня теплопостачальні підприємства та заклади з власною генерацією увійшли в процес підписання договорів з газопостачальною компанією «Нафтогаз трейд». Така ситуація склалася по всій Україні, докладніше про неї у публікаціях “Теплопостачання бюджетної сфери: доки Кабмін думає, місцева влада шукає рішення” та “У школи та лікарні Херсона скоро піде тепло: Кабмін ухвалив угоду”.

Станом на 3 листопада комунальне підприємство «Херсонтеплоенерго» розпломбувало 27 котелень із 36, теплопостачання пішло до 34 садочків та 27 шкіл. Стосовно централізованого опалення, яке забезпечує Херсонська ТЕЦ – питання вирішується на рівні Києва: 3 листопада міський голова Ігор Колихаєв разом з очільником області взяв участь у перемовинах з головою правління НАК «Нафтогаз України» Юрієм Вітренком та головою правління АТ «Херсонгаз» Альбертом Зангієвим, аби вирішити проблему із заборгованістю ТЕЦ перед облгазом.

В.о. заступника міського голови зазначив, що батьки мають бути почутими, тож запросив батьківський актив до діалогу шляхом створення робочої групи, яка спілкуватиметься про будь-які питання, що стосуються дітей.

Вам також може сподобатися

На території Корабельного району ліквідували сміттєзвалища об’ємом 28 тонн
У Херсоні працюють над реорганізацією

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X