З мешканцями будинків, постраждалих від аварії на колекторі, обговорювали компенсацію за житло

НовиниСоціальна сфера
👁 219

Сьогодні, 1 грудня, відбулась зустріч заступника міського голови Володимира Пепеля, в.о. заступника міського голови Сергія Циганка, голови Корабельної районної у Херсоні ради Наталії Чорненької та директора МКП «Херсонський водоканал» Віктора Скоблікова з родинами, які постраждали від аварії на колекторі по вулиці Штурвальній.

Нагадаємо: 27 листопада в районі вул. Штурвальної сталася аварія на напірному каналізаційному трубопроводі. Через «свищ» у стінці сталевої труби під дією напору потік неочищених стоків залив розташовані поблизу трубопроводу 6 приватних житлових будинків. Мешканцям для тимчасового проживання виділили кімнати в гуртожитку.

30 листопада на координаційній раді з підготовки до пленарного засідання ХI сесії херсонської міської ради, яке планують провести 3 грудня, розглядали проєкт рішення щодо внесення змін до міської програми соціального захисту населення, у тому числі – надати матеріальну підтримку мешканцям Шуменського мікрорайону, помешкання яких нещодавно постраждали через аварію на напірному каналізаційному трубопроводі.

Сьогодні під час зустрічі з мешканцями будинків та їхніми представниками Сергій Циганок зазначив, що міський голова Ігор Колихаєв доручив допомогти мешканцям постраждалих будинків, вирішивши питання компенсації за збитки.

Відтак, у мешканців будинку по вул. Штурвальна, 16-а орієнтовна сума збитків 64 тис грн. Власник будинку повідомив, що це була початкова сума, адже лише за декілька днів проявилися наслідки аварії, тож наразі, за словами чоловіка, сума збитків становить 181,7 тис грн – на усунення наслідків та ремонтні роботи.

Власниця одного з будинків повідомила, що список втрачених, або пошкоджених матеріальних цінностей, складений в день аварії, на зараз втратив актуальність, адже питання вже не тільки в речах – будинок не придатний для проживання.

Житловий будинок за адресою Штурвальна, 16 на два власника – не погодилися із сумою компенсації. 1,1 млн грн запропонували у вигляді компенсації власнику ще одного будинку. Дружина власника теж не погоджується із сумою.

Островського, 28/14 – будинок визнаний непридатним для проживання. Запропонована сума компенсації  1млн 350 тис грн. Міськрада вважає, що проживати на території цього будинку неможливо. Тому виділяється сума для придбання нового житла, меблів, техніки і тд. Водночас Сергій Циганок зауважив, що люди самі мають вирішувати де й що їм купувати, ніхто не має права вказувати їм, в якому типі помешкання жити. Запропоновану суму визначили з орієнтовної ринкової вартості житла у районі, враховуючи вартість будинку і майна в ньому.

Представник власників будинку зауважила, що власники проводитимуть незалежну експертизу, аби остаточно визначитися із сумою збитків. В.о. заступника міського голови зауважив, що міська рада, міський голова не відмовляються допомогти людям, навпаки – готові до діалогу. Всі зауваження стосовно суми обговорюються, але мають бути обгрунтованими.

«Маємо все владнати зараз тому що в п’ятницю сесія: є процедура виділення коштів, якщо до 3 грудня дійдемо згоди, винесемо питання на сесію, і ви швидше зможете отримати компенсацію. Якщо сесія підтримує – проситимемо казначейство пришвидшитися і протягом тижня ви отримаєте кошти. Якщо зараз не домовимося – наступна сесія 17 грудня», – пояснює Сергій Циганок.  

На зустріч прийшли мешканці сусідніх будинків, які не визначалися, як постраждалі. Втім, люди кажуть – наш будинок і наша земельна ділянка постраждали. Їм запропонували надати власні розрахунки. На місце виїде комісія і фахівці ще раз проведуть обстеження й винесуть експертну думку.

Земельні ділянки, визнані непридатними для проживання, передадуть  на баланс міської ради.

На запитання гарантій стосовно того, що ситуація на цій ділянці не матиме повторення, заступник міського голови Володимир Пепель повідомив наступне:

«Міський голова дав доручення виділити кошти для проєктування робіт на аварійній ділянці. Тож, по вулиці замінять частину колектора».

Вам також може сподобатися

Інспектори КП «Муніципальна варта» проходять навчання в міській раді
У Херсоні відбулася Вулична акція, присвячена Дню боротьби зі СНІДом

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X