Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення в Україні 9 травня Дня Європи

Новини
👁 134

Президент Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення щороку в Україні 9 травня Дня Європи.

«Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи – для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи», – зазначив Володимир Зеленський.

Президентом також подано до ВРУ законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

«Ми повертаємо нашій державі чесну історію без ідеологічних домішок. Саме 8 травня більшість народів світу згадує велич перемоги над нацизмом. Саме 8 травня світ вшановує памʼять усіх, чиї життя забрала та війна. Саме 8 травня набрав чинності Акт про беззастережну капітуляцію вермахту», – наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, Україна ніколи не забуде внесок свого народу в перемогу над нацизмом.

«І ми не дамо брехати, ніби перемога в тій війні могла відбутись і без участі якоїсь країни або народу. Як тоді ми разом знищували зло, так і зараз ми разом знищуємо аналогічне зло. На жаль, зло повернулося. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета – поневолення або знищення. І як тоді ми спиралися на спільну силу вільних народів, так і зараз ми бʼємося проти зла разом із вільним світом, разом із вільною Європою. І ми переможемо! Буде день нашої перемоги – День перемоги України. Буде!», – підкреслив президент.

Вам також може сподобатися

Херсонська бібліотека планує створити «Музей херсонського опору»
8 чи 9 травня? Правда про ту війну

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X