Внутрішньо переміщені особи звільняються від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань

Новини
👁 195

Верховна Рада України 14 липня ухвалила Закон “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” щодо  звільнення  внутрішньо  переміщених  осіб  від  негативних  наслідків  невиконання грошових зобов’язань”. Прийняття цього Закону № 1646-ІХ сприятиме захисту осіб, постраждалих від збройної агресії Російської Федерації на Сході України та від тимчасової окупації АР Крим.

У виконавчому комітеті Дніпровської районної у м. Херсоні ради повідомляють: Закон передбачає, що загальна сума відсотків за кредитним договором або договором позики внутрішньо переміщеної особи (ВПО) не може перевищувати суми відсотків, нарахованої протягом строку, на який надавався кредит (позика), за мінімальною ставкою, визначеною договором.

Згідно із законом, за неналежне виконання такими особами з-поміж ВПО зобов’язань за кредитними договорами не нараховується штраф чи пеня, до таких осіб не застосовуються інші майнові санкції. Кредитор зобов’язаний  здійснити перерахунок заборгованості за кредитом впродовж семи днів після письмового звернення від ВПО. Відступлення права вимоги за кредитним договором позичальника з числа внутрішньопереміщених осіб без його згоди забороняється.

Законодавці наголошують, що відповідальність за невиконання чи неналежне виконання внутрішньо переміщеною особою кредитних зобов’язань покладається на Російську Федерацію як на державу-окупанта, відповідно до норм і принципів міжнародного права.

Положення документа стосуються кредитних договорів і договорів позик, укладених до 20 лютого 2014 року з внутрішньо переміщеними особами з АР Крим і Севастополя, та до 14 квітня 2014 року для  договорів з ВПО з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також території проведення АТО/ООС.

Вам також може сподобатися

Херсонка потрапила в топ-50 кращих вчителів України
Моніторинг щодо соціального захисту працівників проводиться Дніпровською райрадою міста

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X