Внутрішньо переміщені особи можуть звертатися за продовженням або припиненням соцдопомоги через Дію

Новини
👁 231

Міністерство цифрової трансформації представило нові сервіси для внутрішньо переміщених осіб. Відтак, продовжити отримання грошових виплат за відсутності змін, що впливають на їх призначення, або припинити  такі виплати тепер можна  за електронною заявою.

Досі внутрішньо переміщені особи щопівроку мали збирати документи для того, щоб продовжити призначення грошової допомоги чи повідомити про зміни і припинити її. Тепер для отримання послуг потрібно повідомити в заяві на порталі Дія про відсутність змін або потребу у припиненні виплат, підписати заяву електронним підписом та надіслати.

Також, як і раніше, залишається можливість звернутись за продовженням або припиненням адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг через органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування з питань соціального захисту населення, а також ЦНАП.

Алгоритми продовження або припинення соціальної допомоги для ВПО он-лайн через Дію.

Продовження грошової допомоги ВПО без зміни даних, он-лайн алгоритм:

1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

2. Оберіть в меню “Послуги” на Порталі Дія Послугу “Заява на продовження грошової допомоги ВПО без зміни даних”. Якщо ви не ВПО або не отримували раніше грошову допомогу за фактичним місцем проживання, послуга буде недоступна.

3. Перевірте коректність своїх даних у профілі користувача, актуалізуйте їх за необхідності.

4. Ознайомтесь з даними попередньо поданої заяви на грошову допомогу ВПО. Якщо дані, що впливають на призначення такої допомоги не змінились, ви можете подати заяву на її призначення на наступні пів року.

5. Ознайомтесь з сформованою заявою на продовження грошової допомоги ВПО на наступний шестимісячний строк, в якій повідомляється, що станом на поточну дату відсутні зміни в складі сім’ї та в кожного з членів сім’ї, що впливають на призначення грошової допомоги. Накладіть електронний підпис і відправте заяву на розгляд органу соціального захисту населення за вашим місцем проживання.

6. Орган соціального захисту населення розгляне вашу заяву протягом 10 днів і прийме рішення про призначення грошової допомоги ВПО або відмову у її призначенні із зазначенням причин. Ви отримаєте сповіщення про результат розгляду в кабінеті громадянина та на електронну пошту.

Припинення грошової допомоги ВПО, он-лайн алгоритм

1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

2. Оберіть в меню “Послуги” на порталі послугу “Припинення грошової допомоги ВПО”. Якщо ви не ВПО або не отримували раніше грошову допомогу послуга вам буде недоступна.

3. Перевірте коректність своїх даних у профілі користувача, актуалізуйте їх за необхідності.

4. Ознайомтесь з даними попередньо поданої заяви на грошову допомогу ВПО. Після вашої заяви про припинення грошової допомоги ВПО, припиняться виплати для всіх членів сім’ї, зазаначених в попередній заяві.

5. Ознайомтесь з сформованою заявою про припинення виплат грошової допомоги ВПО, накладіть електронний підпис і відправте заяву на розгляд органу соціального захисту населення за вашим місцем проживання.

Уповноважені органи припиняють виплату грошової допомоги з 1 числа наступного місяця .

Вам також може сподобатися

Отримати е-лікарняний з причини COVID-19 або грипу телефоном: як це працює, – пояснює МОЗ
Управління маркетингу міста і туризму Херсонської міської ради оголосило конкурс з підтримки бізнес ідей направлених на розвиток туристичної інфраструктури Херсонської міської територіальної громади

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X