До власного люди ставляться дбайливіше, ніж до чужого, – депутат Андрій Медведєв

Інтерв'юНовини
👁 331

Андрій Медведєв – депутат Херсонської міської ради VIII скликання від політичної партії «Слуга народу», голова постійної комісії міської ради з питань комунальної власності та охорони навколишнього середовища. Свого часу був помічником депутатки обласної ради від партії «Батьківщина» Нелі Голубенко, цієї каденції вирішив спробувати власні сили самостійно.

Спілкуємося з паном Андрієм про навички, набуті в статусі помічника, та про життя депутата, який намагається бути корисним своїм виборцям.

Чи сприяє Вашій теперішній діяльності те, що ви спершу були помічником депутата?

Звісно! У Нелі Олександрівни – світла їй пам’ять – багато чому навчився. Наприклад, що потрібно працювати з людьми, якомога частіше бути на своїй виборчій  дільниці, бажано взагалі на її території жити. Що власне й сталося: мої виборці – мої сусіди. Люди знають мене, я знаю людей і знаю проблеми району. Щоразу як виходжу з домівки, зустрічаю людей, які на щось скаржаться, сам бачу ті ж ями, чи сміття. Коли гуляю з дітьми, зустрічаюся з іншими батьками – вважайте, проводжу виїзний прийом. Люди ставлять питання, я намагаюся знайти відповіді. Ми весь час у комунікації. Депутат не має ховатися від своїх виборців, він має бути з ними постійно на зв’язку.

Як Ви реагуєте на звернення й прохання від людей на практиці?

Іноді питання може вирішитися телефонним дзвінком на гарячу лінію міського голови чи у відповідний департамент. Іноді, як наприклад встановлення спортивного майданчика на території 24 школи, готують відповідну заяву до мене, як до депутата, збирають підписи. Вважаю, що спорт надзвичайно важливий, адже якщо ми хочемо здорову націю – маємо привити дітям фізичну культуру, а для цього потрібно створити відповідні умови. Не кожна родина може дозволити собі платні секції. Треба сказати, що на цей спортивний майданчик виходять вікна всіх будинків, що оточують школу. От дивиться дитина у вікно – а на спортивному майданчику старшаки підтягуються, качають прес, грають у футбол. І в неї одразу інтерес з’являється.

Інший приклад – колективне звернення мешканців по вул. Карбишева, 26, 28 та 28-а. Звернення стосувалося їхньої ініціативи відремонтувати внутрішньодворові проїзди. На той час будинку було 40 років і дорога там не ремонтувалася з моменту будівництва. Мешканці зібрали близько 200 підписів з проханням її відремонтувати і з умовою, що вони самі за внутрішньодворовим проїздом слідкуватимуть. Так і вийшло – дорогу відремонтували, мешканці за нею слідкують, вже власним коштом встановили «лежачих» поліцейських, у випадку появи тріщин викликають «УЯР». Четвертий рік за цим спостерігаю і вважаю, що це хороший приклад господарності.

 Як представник виборців, що Ви думаєте стосовно співфінансування у вирішенні побутових проблем?

Є об’єктивна реальність: до власного майна люди ставляться дбайливіше, ніж до чужого. Зараз проходить процес розуміння того, що власне майно – це все, що тебе оточує у тому місці, де ти живеш. Значить, ти маєш включатися у всі процеси, шукати варіанти вирішення задач. Можна роками їздити по ямах, а можна ті ями закласти власним коштом і забути, що така проблема була. Місто ж допоможе з вирішенням іншої задачі.

Нещодавно до мене звернулися мешканці вул. Карбишева, 34 з проханням допомогти відремонтувати внутрішньодворовий проїзд. Виїхали на місце, подивилися. Дійсно, дорога в поганому стані, будинок великий, аж 12 під’їздів, живе у будинку 1250 мешканців, тобто, фактично, половина 1 Таврійського. Я подав депутатське звернення, мешканці подали від себе, третє звернення було від ОСББ – ми хочемо бути почуті, тож стукатимемо у двері різними способами. Отримали відповідь, що зараз на ремонт внутрішньодворових проїздів фінансування немає, я, як депутат, розумію, що так воно і є, адже всі сили направили на магістралі та комунальний транспорт, а для ремонту цього проїзду потрібно 2,5 млн грн. Мешканці вирішили ремонтувати власним коштом. Ми знайшли організацію, яка запропонувала привабливу ціну, зібрали гроші й відремонтувала всю дорогу вздовж під’їздів. Тепер готується нове звернення, в якому проситиму капітально відремонтувати дорогу, що йде до внутрішньодворових проїздів, коштом місцевого бюджету, тому що частину роботи люди зробили самі. Це хороший приклад співфінансування!

Якщо не освітлена вулиця – мешканці можуть, наприклад, власним коштом придбати опори, а місто надасть ліхтарі й проведе освітлення. У кожного будинку є декілька проблем. Приміром, та ж дорога і дах. Мешканці роблять дах, місто – дорогу. Якщо ви вклали у щось кошти – відношення вже як до свого. І це правильно. Потім мешканці дбають – обрізають гілки, щоб вони за затуляли світло, на дорогах встановлюють шлагбауми, не дозволяють в’їжджати важковаговикам. Шукайте можливості, проявляйте зацікавленість і активність. Можливо не одразу, але з часом все вийде!

Ми знаємо, що без актів готовності до будинків теплопостачання здійснюватися не може. Як мешканці Вашої дільниці готуються до опалювального сезону?

Вони вже давно готові. Ще у вересні зустрічався з людьми, а вони такі: «Ой, у нас підготовка до опалювального сезону, сантехнік, стояки». Вони тільки про це й говорили. Так у нас було завжди. Єдине, що турбує людей – за якими тарифами сплачуватимуть за тепло. Але Уряд підписав Меморандум про не підняття цін, тож, схоже, все буде добре.

На що в будинку зазвичай мешканці не звертають уваги?

Скажу, на що не звертали, можливо хтось не звертає й досі – на дах під час роботи «висотників» з утеплення стін. Вони ж закріплюються на даху й можуть порушити цілісність покриття. Наші ОСББ беруть розписку з альпіністів, що ті зобов’язуються залишити все у цілісності. Потім комісія з членів правління ОСББ перевіряє, як альпіністи відпрацювали.

На що, на Вашу думку, сподіваються люди? Чого вони очікують?

Що принаймні один раз на рік у їхньому районі робитиметься щось масштабне, значне. Це запам’ятовується, що місто щось хороше зробило не абстрактно всім, а конкретно для них. Такі речі нівелюють негатив.

Що мається на увазі під абстрактним і особистим?

Маршрутка своєю не відчувається, а новенька тротуарна доріжка, вимощена плиткою по якій ходять усі в районі, – вона своя.

З огляду на приклади, які Ви наводите, тема житлово-комунального господарства дуже Ваша. Чому саме вона?

Я від початку брав участь у створенні ОСББ, спускався у підвали й підіймався на дах, ходив на батьківські збори, слухав, про що говорять, переймався вирішенням цих питань. Можливо, якби навколо мене виникали інші запити, я б займався іншою тематикою.

Чому для Вас це важливо?

Люблю, коли навколо мене усміхнені люди. А люди усміхаються, коли вони щасливі. Вважаю, що кожен має бути задоволений своїм життям у тому місці, де він живе. Але сам на сам ніхто не може зробити своє життя комфортним, коли це залежить від оточуючих. Тільки згуртувавшись разом ми можемо змінювати наше життя на краще!

Спілкувалася Елона Стефанова

Вам також може сподобатися

Організації департаменту міського господарства працювали упродовж вихідних
Херсонські команди перемогли у 7 турі чемпіонату України з футболу

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X