Відтепер херсонці можуть прописуватися онлайн: новини у сфері адмінпослуг коментує Костянтин Хутковський

Новини
👁 240

Місцевий ЦНАП зробив неабиякий крок, щоб зникло таке явище, як черги. Спочатку фахівці департаменту адміністративних послуг ХМР доклав чимало зусиль, аби єдина можлива черга, з якою стикаються містяни, була електронною. Наступним кроком стало уникнення навіть таких черг. Вже зараз херсонці можуть прописуватися не виходячи з дому без усіляких черг і посередників. Щобільше, спектр таких послуг розширюється, адже зараз мають місце такі поняття, як декларація місця проживання та онлайн реєстрація (прописка). 

Декларування місця проживання особи – повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання шляхом надання декларації про місце проживання в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади.

Реєстрація місця проживання (перебування) особи – внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.

Наразі такі послуги можна отримати онлайн, тобто без зайвого відвідування відповідних установ.

 «Така опція дуже спрощує процес отримання прописки, а, наприклад військовозобов’язаним не потрібно проходити процедуру з військкоматом. Щоб таку послугу отримати, потрібно зайти або на сайт «Дії», або скористатися відповідним додатком та поетапно ввести свої дані. Серед переваг обробка заявки протягом одного дня – тобто, або вас прописують, або відмовляють, вказуючи причину; вирішення питання з будь-якого зручного для вас місця, адже не потрібно їхати до ЦНАПу, очікувати; можливість одразу сплатити за послугу. Зараз ці новації проходять beta-тестування, після якого послуга для всіх буде доступна», – пояснює директор департаменту адміністративних послуг Костянтин Хутковський.

З повним переліком документів та порядку отримання послуги можна ознайомитись за посиланням.

Новації у сфері надання адміністративних послуг розробили відповідно до Закону України 1871 – IX від 05.11.2021 «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

Вам також може сподобатися

Конкурс на заміщення вакантної посади директора стоматологічної поліклініки
16 лютого відбудеться позачергова сесія міської ради

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X