Відкрите врядування, енергоефективність та сталий розвиток, – ключові теми третього дня XVІ Українського муніципального форуму

НовиниСоціальна сфера
👁 159

На порядку денному – відкрите врядування, енергоефективність та сталий розвиток. Ці теми стали ключовими на триденному XVІ Українському муніципальному форумі від АМУ, що проходив в Одесі з 27 по 29 липня.

Херсон на заході представляли секретар міської ради Галина Лугова й директорка Департаменту економіки та інвестицій Ірина Ніколаєва, Херсонську область – 22 представника регіону.

Загалом на Форумі було людно – понад 500 лідерів громад-членів АМУ, представників місцевих рад, центральних органів державної влади, парламентарів. Вони ділилися один з одним власним досвідом, рішеннями, кейсами. Спікерами заходу стали мери, очільники міністерств, державних та міжнародних організацій, експерти.

Що обговорювали: розвиток місцевого самоуправління, вдосконалення законодавчої бази децентралізації, відкрите управління, економічний розвиток громад, реформування ЖКГ. Акцентом багатьох виступів став розвиток цифрових інструментів для комфортної взаємодії громадян із державою. Однією з тем, яка сьогодні турбує більшість громад, стала енергоефективність: заощадливе використання енергії та екологічність, системні проблеми теплоенергетики й водопостачання. Обговорювали й інше. Наприклад, деяким очільникам великих міст бракує коштів, щоб покращити інфраструктуру. Хоча невеличкі містечка демонструють, як з малим бюджетом можна творити дива. Щоправда за умови подолання корупції.

Приклади, які вартують уваги, наводить директорка департаменту та інвестицій Ірина Ніколаєва:

Іллінецька громада, Вінниччина: тут багато років мали проблему зі сміттєзвалищем. Але децентралізація дозволила акумулювати кошти, залучити інвестора. Зрештою місту вдалося побудувати підприємство з переробки сміття, на якому, зокрема з пластикового сміття, роблять плитку і вже вкладають у громадських місцях. Тростянецька громада, Сумщина: в місті вводять в експлуатацію першу в області сонячну електростанцію, побудовану за кошти німецьких інвесторів. Ця станція зможе забезпечити Тростянець і дати йому енергетичну незалежність: 5,6 мегавата вистачить на все місто. Тож змінюючи управлінські підходи, грамотно залучаючи інвестиції можна зробити свою громаду комфортною“.

На фото – усі голови ОТГ Херсонщини

Вам також може сподобатися

У Херсоні створили відеокурс із  цифрової грамотності
ГУ “Держпродспоживслужби” відправляє матеріали до прокуратури щодо роботи ТОВ “Подрібнювач”

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X