В Україні змінять систему обліку газу, – повідомляє Держпродспоживслужба Херсонської області

Новини
👁 272

Як повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Херсонській області, в Україні змінять систему обліку газу.

Верховна Рада України на позачерговому засіданні 2 листопада в цілому ухвалила закон № 2553 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії”.

Тепер замість одиниць обсягу блакитне паливо рахуватимуть в енергетичних одиницях.  Документ набуде чинності з 1 травня 2022 року.

Про це інформує Сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що в Україні та країнах Європейського союзу діють різні підходи до обліку природного газу. В Україні облік ведеться у кубічних метрах, а в країнах ЄС — в одиницях енергії. Через це виникають адміністративні питання під час оформлення імпортованого природного газу з країн ЄС або його закачування до газосховищ у режимі митного складу.

Облік природного газу в енергетичних одиницях забезпечує коректне ціноутворення, полегшує складання енергетичного балансу підприємств.

Норми про облік газу в енергетичних одиницях почнуть працювати з 1 травня 2022 року.

Після введення закону в дію у платіжках будуть вказуватися дані, скільки було спожито і в метрах кубічних, і в одиниці виміру кіловат-година (кВт∙год). Споживачі в Україні зможуть не платити за неякісний газ або платити його меншу вартість. Нововведення дозволить громадянам змінювати постачальника газу легше – не будуть потрібні довідки від попередньої компанії, і зміна буде можлива навіть при наявності боргу.

Тепер котельні ОСББ будуть прирівняні до підприємств теплокомуненерго (ТКЕ), відповідно отримуватимуть газ за ціною 7,42 гривні. У регулятора НКРЕКП матиме право встановити тариф на газ для постачальника останньої надії (ПОН), відповідно близько 600 тисяч домогосподарств зможуть отримувати газ за ціною не 16 гривень, а 7,96 гривні.

Вам також може сподобатися

9 листопада відбудеться позачергове засідання виконкому Херсонської міської ради
Учителька іспанської мови школи №54 пройшла курс підвищення кваліфікації в Іспанії

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X