Україна відзначає День своїх захисників і захисниць

Новини
👁 192

Сьогодні, 1 жовтня, Україна вперше відзначає нову дату – День своїх захисників і захисниць.

Також вперше цього дня вся Україна о 9.00 на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг усіх, хто загинув, боронячи державу та українців. 

Нагадаємо, ця дата  була започаткована в Україні на державному рівні  2014го року для вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності і  територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. 

Цьогоріч День захисників і захисниць перенесений з традиційного 14 жовтня на 1. Це пов’язано з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. Адже День захисників і захисниць України збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважалася покровителькою українського козацтва. Свято мало навіть іншу назву – Козацька Покрова.  Як відомо, військова справа українців виникла у добу козацтва, а також бере свій початок із більш ранніх –  князівських часів. Сучасні воїни примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції. 

Наша армія береже імена героїв минулих епох – від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців і вояків УПА. 

Нині війна формує та гартує українську націю. Своїм героїзмом ми викликаємо повагу і змінюємо світ. Боремося за свободу, національну гідність. Але пам’ятаймо, що День захисників і захисниць передовсім для тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу вести своє звичне життя – працювати, творити, виховувати дітей. 

Цей день – ще одна можливість подякувати за захист Силам оборони України!

Вам також може сподобатися

Комишанський округ отримає 7 фур допомоги
29 вересня працівники КП «Парки Херсона» наводили лад у місті

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X