Участь у прес-конференції онлайн взяли спеціалісти управління маркетингу міста і туризму ХМР

Новини
👁 131

Спеціалісти відділу розвитку туризму управління маркетингу міста і туризму взяли участь в онлайн-режимі в прес-конференції під головуванням Голови Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ) Мар’яни Олеськів.

Голова ДАРТ зазначила, що протягом 30 років туризм в Україні розвивався хаотично і не був об’єднаний в єдину систему. Наразі у держави немає повного розуміння, скільки в країні є готелів, скільки є історичних та архітектурних пам’яток і в якому вони стані. Саме тому ДАРТ розпочав оцінку системи туристичної галузі.

ДАРТ сьогодні працює над тим, щоб стимулювати туриста, який приїде до якоїсь однієї локації, подорожувати по всьому регіону. Саме тому команда Агентства проаналізувала всі області і визначила з-поміж них пріоритетні. Згідно з дослідженнями, проведеними у 2021 році, найбільший потенціал в цьому плані мають південні, де й розташований Херсон, західні області та центральна частина країни.

«Наша мета – збільшити, з одного боку, відсоток іноземних туристів, які приїздять до України з метою відпочинку, а з іншого – спонукати самих українців більше подорожувати власною країною», – підкреслила очільниця ДАРТ. 

Євгенія Кравчук, Заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, розповіла про деталі нової редакції проєкту Закону «Про туризм», який планують вже цього року винести на голосування у Парламенті.

«Насамперед мова про те, щоб змінити підхід до розуміння політики у сфері туризму. Замість хаотичних спроб відповідати на точкові виклики, з’явиться стратегічне планування. Наприклад, кожні 7 років буде затверджуватись «Стратегія розвитку туризму», яка визначатиме стратегічні цілі, напрями розвитку туризму, пріоритети державної політики і показники досягнення цілей. Також з’являться місцеві програми та фонди розвитку туризму, які будуть фінансуватись за рахунок коштів цільових та інших добровільних внесків підприємств, установ, організацій та громадян. З’явиться також Єдиний туристичний реєстр і відповідний портал, завдяки яким кожен зможе перевірити туристичного оператора або турагента на справжність. Як наслідок – менше ошуканих і розчарованих туристів», – розповіла пані Кравчук.

Одним з яскравих прикладів синергії органів державної влади з активістами і громадськістю є створення проєктів системної комунікації з іноземними туристами. Так, 2020 року, коли до України прийшла пандемія спричинена Covid-19, з’явився інформаційний портал оперативного інформування щодо приїзду та перебування в Україні. Сьогодні проєкт розвинувся до створення мережі туристичних інформаційних центрів. Про це розповів Голова Громадської спілки Visit Ukraine.Today Антон Тараненко.

«Ми давно виношували цю спільну ідею. Першим викликом стало розміщення таких пунктів на головних «воротах» країни. Так, у місті Києві першими з’явилися турінфоцентри на залізничному вокзалі та в аеропорту Бориспіль. Досить активний розвиток відбувся у Запоріжжі – інфоточки розміщені у центральній частині міста, аеропорту і залізничному вокзалі. Третім містом став Херсон і його залізничний вокзал, а четвертим – Одеса. На черзі – Івано-Франківщина. Підкреслю, що вся інформація та поліграфічна продукція, наприклад, мапи, надаються туристам безкоштовно. Представники турінфоцентрів розмовляють щонайменше трьома мовами і надають широкий спектр інформації», – зазначив пан Тараненко.

Вам також може сподобатися

Херсонці можуть долучитися до контролю за станом маршрутного транспорту КП «ХКТС»
Нові тарифи на проїзд у тролейбусах почнуть діяти з моменту опублікування рішення виконкому

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X