У Вінниці відкрилася виставка присвячена замовчуваній історії Херсонщини

Новини
👁 255

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулася виставка «Лендарт і археологія: Україна-Литва»
Виставка підготовлена організаціями з Херсона – Центром культурного розвитку «Тотем» і «Культурним центром Україна-Литва». Захід відвідала секретар міської ради Галина Лугова, що тимчасово виконує повноваження Херсонського міського голови.


На виставці можна побачити унікальні артефакти – знахідки Південної середньовічної експедиції Інституту археології НАН України, яка з 2016 року щороку проходила в Тягині Херсонської області. Ці знахідки відновлюють справжню середньовічну історію Півдня. Литовські артефакти, монети часів Улусу Джучі, Кримського ханства і Польщі, і неймовірна знахідка 2021 року – булава 15-го століття, символ нашої влади і державності, який було знайдено в 30-ту річницю Незалежності України. Ці відкриття археологів повністю руйнують історичний міф про так звану «новоросію».
Напередодні вторгнення росії на Херсонщину артефакти були вивезені на виставку в Археологічному музеї НАНУ в Київ, і це фактично їх врятувало.
Особливу атмосферу виставки створюють роботи українських та литовських художників лендарту, серед яких чотири автори з Вінниці. Натхнення для своїх робіт автори отримали під час археологічних експедицій в Тягині (Україна, 2021 рік) і в Акмянє (Литва, 2022 рік).


Проєкт є результатом співпраці ГО «Центр культурного розвитку «Тотем», ХМГО «Культурний центр Україна-Литва», Музею історії Акмянє.
За сприяння Інституту археології НАН України, Археологічного музею НАН України, Вінницького обласного краєзнавчого музею, ГО «Лабораторія актуальної творчості» (м.Вінниця).

Вам також може сподобатися

Як у Херсоні вивозять сміття 8 липня
Лікарі відмовляються працювати на росіян

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X