У вересні Херсон перетвориться на театральну столицю України

Новини
👁 532

«Театр – це моє». Саме під таким гаслом у Херсоні відбудеться 23-ій Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії».

Фестиваль відбудеться у Херсоні з 3 по 11 вересня. Протягом 9 днів наше південне місто перетвориться у театральну столицю України. До нас завітають керівники театрів, провідні режисери, артисти, журналісти, письменники, заслужені діячі та затяті театрали з усієї країни та 9 іноземних держав!

Що відбудеться у межах фестивалю?

– 40 подій основної програми;

– освітня та літературна платформи;

– учасники з 9 країн: Грузії, Вірменії, Польщі, Румунії, Ізраїлю, Ірану, Португалії, Туреччини та України;

– різноманіття локацій – задіяні всі сцени театру, Палац молоді та студентів, Urban CAD, Ампір та інші;

– фестивальні події відбудуться у Херсоні, Миколаєві та Новій Каховці.

У репертуарі вистави на різний смак – від класики до сучасних творів. У тому числі – інклюзивні, віршовані та вистави з піснями. Карнавальна хода, гала-концерт та феєричне закриття фестивалю! І вперше – колаборація з фестивалем «ГогольFest» та спеціальна подія в Олешківській пустелі.

Цьогоріч відбудеться переформатування освітньої платформи – заплановані майстер-класи з пластичного мистецтва від хореографа-постановника, танцюриста Костянтина Томільченка, «Пластичний театр» від Влади Бєлозоренко, а також освітні лекції. Їх проводитимуть провідні режисери та артисти (Стас Жирков, Ярослава Кравченко та ін.)

Працюватиме літературна сцена, у межах якої відбудуться читки п’єс та зустрічі з драматургами, презентації книг та поетичних збірок, виступи аматорських музичних і театральних колективів, а також – тематичні зустрічі із запрошеними авторами та діячами. Серед останніх, Руслан Горовий, Неда Неждана, Олександр Ірванець, Володимир Некляєв (Білорусь), Артемій Кірсанов, Сергій Дзюба, Андрій Курейчик (Білорусь), Сергій Лазо, Дмитро Овечків та інші. Заплановані вечірні кінопокази українських фільмів: «Погані дороги», «Мати Апостолів» і «Заборонений».

– Ми відбирали щось нестандартне, цікаве. Також, окрім театральних вистав, плануємо повести грандіозну церемонію закриття фестивалю, з червоними доріжками. Хочу одразу сказати, що цьогоріч у рамках фестивалю вистав у лісі не буде, бо минулого року лісова сцена була активно задіяна. Проте готуємо і багато сюрпризів. Наприклад, через ремонтні роботи у Потьомкінському сквері карнавальна хода у день відкриття завершиться не на площі перед театром, а на набережній. – розповів Олександр Книга, президент фестивалю та директор Херсонського академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша.

Квитки на вистави вже у продажу. За кілька тижнів має з’явитись остаточний план фестивалю. Тож слідкуйте за анонсами!

Вам також може сподобатися

Туристичний потенціал Херсона презентують у рамках програми “Мандруй Україною”
Заступник міського голови Оксана Рукавішнікова приймає обладнання для ЦНАПу від USAID

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X