У пунктах щеплення лікарні ім.Є.Є. Карабелеша вже є Moderna

Новини
👁 177

Певний час у пунктах щеплення була відсутня вакцина Moderna. Як повідомляє адміністрація лікарні ім. Є.Карабелеша від сьогодні кожен охочий вакцинуватися саме цим варіантом вакцини, може записуватися і щеплюватися.

До відома: вакцина розроблена американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань. Moderna є так званою РНК (мРНК)-вакциною, тобто вакциною, яка несе частину генетичного коду вірусу й імунна система людини сама виробляє антигени. Такою ж є і вакцина Pfizer-BioNTech.

Щеплення роблять двома дозами вакцини. В Україні під час першого щеплення рекомендують робити другий укол з інтервалом 28 днів. Людям кажуть після першої дози, що запросять для отримання другої.


Вироблення антитіл до вірусу у більшості людей відбувається непомітно. Але іноді після вакцинації можливий біль у місці щеплення або підвищення температури. Це нормально. Згодом у вас формується імунітет до цієї хвороби.

Moderna схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я, як і інші три вакцини, якими щеплюють українців – Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech та AstraZeneca (Covishield, SKBio).

Всі зареєстровані вакцини — безпечні й ефективно формують імунітет.

МОЗ нагадує, що вакцинація – найефективніший елемент для подолання пандемії COVID-19. Щеплення – добровільні й безоплатні.

Вам також може сподобатися

Оголошення, що вийшло у газеті “Гривна – СВ” 04.11.2021
Дві дози вакцини забезпечують повний захист від тяжкого перебігу COVID-19

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X