У продуктах харчування виявили небезпечну речовину, – повідомляє Держпродспоживслужба у Херсонській області

НовиниСоціальна сфера
👁 273

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло повідомлення через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) стосовно харчових продуктів з несанкціонованими речовинами.

Так, у стабілізаторі Lygomme, що використовується при виробництві морозива, експортованого з Франції – виробник Mars Wrigley Confectionery, Steinbourg, отримувач ТОВ «ТОРГОВА ФІРМА «РУДЬ», – міститься етиленоксид.

Етиленоксид (окис етилену) – органічна, хімічна речовина, отрута для теплокровних тварин і людини, має канцерогенну, мутагенну, подразнюючу і наркотичну дію.

У харчовій добавці, що належить до групи стабілізаторів – камедь ріжкового дерева (Е410) виробництва Італії, Unigra s.r.l. Itaiy, отримувач ТОВ «Мастер Мартіні Україна», міститься оксид етилену.

У пончиках, виготовлених у Франції виробником Vandemmortele, отримувачем яких є ТОВ «СІЛЬПО-ФУД», харчова добавка «камедь ріжкового дерева» (Е410) містить перевищення MLR для оксиду етилену.
Гумка ріжкового дерева з Німеччини (постачальник ROEPER), з якої виготовили харчові добавки Stab 2000, Super Neutrose Boite, що експортувалися з Франції виробником Louis Francois, Marne la Walle до України, отримувач ТОВ «Фаріна.ЮА», містить оксид етилену.

ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській області попереджає:
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов’язані вилучати або відкликати у встановлений законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини».

Фото ілюстративне

Вам також може сподобатися

Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні
У Херсоні розпочинається облаштування першого молодіжного простору

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X