У Наддніпрянському відбувся виїзний прийом посадових осіб Херсонської міськради

НовиниСоціальна сфера
👁 197

У четвер, 30 вересня, посадові особи Херсонської міської ради провели виїзний прийом громадян у селищі Наддніпрянське. На зустріч з в.о. заступника Херсонського міського голови Юрієм Стельмашенко, в.о. директором департаменту міського господарства Віталієм Лисенко, начальником управління капітального будівництва Владиславом Кондратовим, начальницею відділу за зверненнями громадян Мариною Деревич прийшли мешканці селищ Наддніпрянське та Інженерне.

Основною темою було питання стосовно балансоутримувача. Тобто, якщо якісь об’єкти не передані на баланс комунальному підприємству, їхнє утримання викликає проблему, оскільки витрачати кошти громади на об’єкти, яких не має на балансі КП, не можна.

Це стосується будівлі колишнього дитячого садочка, котельні та бані радгоспу «Янтарний» – там не встановлений балансоутримувач, а будівлі знаходяться у занедбаному стані.

Болюче для всіх мешканців питання – високовольтна лінія 10 кВт, протяжністю 6,6 км, та низьковольтна лінія спільного призначення 0,4 кВт. Там теж не визначений балансоутримувач і у випадку поривів місцеві мешканці не знають, до кого бігти по допомогу. Крім того, що стосується високовольтної лінії, у КП «Херсонміськсвітло» не має необхідних допусків для таких робіт. Лінії передали у власність Херсонської міської територіальної громади, а на баланс комунальному підприємству – ні, через те, що не має такого комунального підприємства, яке могло б їх обслуговувати.

Віталій Лисенко зазначив, що це питання обов’язково вирішиться, а виникло воно через реформування територіального устрою: навколо міста утворилися 6 старостинських округів і приєдналися 9 населених пунктів. Обслуговувати їх має у тому числі КП «Херсонміськсвітло», але його устаткування і штатний розклад сформований для обслуговування тільки одного населеного пункту – Херсона, тож у нових реаліях потребує розширення. Директор КП Андрій Балюк розробив новий проєкт, в якому включене розширення штатного розкладу, збільшення технічних засобів, доцільним буде й отримання допусків для роботи з високовольтними лініями. Стосовно ж того, щоб взяти якийсь об’єкт на баланс, спочатку потрібно визнати його безхазяйним, і тільки тоді передати на утримання комунальному підприємству, – пояснює Віталій Лисенко.

Інше питання стосувалося реєстрації місця проживання: ЖЕК повідомив, що картки мешканців передали до відділу реєстрації місця проживання фізичних осіб на Суворова, 39, але там їх не знайшли, як з’ясувалося, немає й актів прийняття-передання. Віталій Лисенко пояснює, що потрібно скласти перелік будинків і  мереж та знайти ліквідатора й дізнатися про зроблені на цей час кроки. Тоді буде зрозуміло, як рухатися далі.

На зустрічі підіймалися питання стратегії розвитку освіти. Мешканці Наддніпрянського апелювали до рішення виконкому стосовно стратегії розвитку освіти й оптимізації навчальних закладів – вони хвилюються, що буде з їхньою школою, в якій навчається всього 39 учнів, а саме головне – як першачкам, яким по 6 років, діставатися іншого навчального закладу, а після навчання – домівки. Юрій Стельмашенко пояснює, що оптимізація, це не тільки закриття шкіл, а й впровадження сучасних систем. Наприклад, замість сторожа – сучасна охоронна система. І запропонував поспілкуватися із в.о. заступника міського голови Сергієм Циганком, який курує цей напрямок. Якщо школа – це не тільки навчальний заклад, а ще і єдиний осередок культури, як в Інженерному, його потрібно підтримувати.

Мешканці Інженерного скаржилися на відсутність тротуарів у населеному пункті. Юрій Стельмашенко зауважив, що староста формує звернення, розробиться проєкт і на наступний рік заплануються кошти для таких робіт. Міський голова Ігор Колихаєв наполягає на тому, що в кожному населеному пункті має бути свій бюджет розвитку.

Підіймали питання й стосовно водонапірної вежі, яка поступово руйнується і не підлягає ремонту. Владислав Кондратов зауважив, що в УКБ розробили проєкт, в рамках якого буде побудована нова водонапірна вежа. Його мають доопрацювати та подаватимуть на фінансування на наступний бюджетний рік.

Вам також може сподобатися

У Корабельному районі привітали ветеранів
З 18 жовтня стартує голосування за проєкти Громадського бюджету

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X