У місті продовжують працювати над головним документом Херсонської міської територіальної громади

Новини
👁 229

Сьогодні, 5 липня, робоча група з розробки Статуту Херсонської міської територіальної громади, утворена розпорядження міського голови від 9 березня 2021 року № 84, спільно з активними жителями громади, представниками громадських організацій вже не вперше зібралася, щоб обговорити проєкт Статуту.

У такому складі засідання відбувалося не вперше, над цим проєктом працюють з березня цього року, вже відбулося 4 засідання, з них 3 – онлайн.

До робочої групи увійшли секретар міської ради Галина Лугова, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів Максим Кондратенко та Олександр Лук’яненко, голови районних у місті рад, депутати міської ради, старости старостинських округів, голови громадських організацій, експерти проєкту Офісу Ради Європи в Україні з питань місцевої демократії – Максим Лациба та з питань розвитку механізмів громадської участі – Максим Лукінюк, які долучилися до обговорення онлайн.

Як зазначила секретар Херсонської міської ради Галина Лугова, необхідність прийняття Статуту територіальної громади полягає у приведенні у відповідність його, як нормативно-правового акту, до вимог законодавства. Зокрема, у частині законодавства про децентралізацію, внаслідок якого до складу Херсонської громади увійшли і такі населені пункти: селище міського типу Антонівка, село Благовіщенське, село Богданівка, селище міського типу Зеленівка, село Зимівник, село Інженерне, селище міського типу Комишани, село Молодіжне, селище міського типу Наддніпрянське, село Петрівка, селище Дніпровське, селище Приозерне, село Садове, село Сонячне, село Степанівка.

Серед запропонованих змін – проведення громадської експертизи, яку, згідно проєкту Статуту, проводитимуть інститути громадянського суспільства (громадські організації, профспілки та інше). Це дасть змогу здійснювати незалежну оцінку діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, ефективності прийняття і виконання ними рішень.

Також передбачений розділ «Звітування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб перед територіальною громадою». У разі прийняття проєкту Статуту міський голова звітуватиме перед громадою до 1 березня щороку і крім інформації про свою діяльність, надаватиме відомості щодо реалізації стратегічних і програмних документів розвитку територіальної громади, виконання бюджету територіальної громади, плану роботи на наступний звітний період та  результатів виконання плану роботи, оголошеного під час попереднього звітування із зазначенням вжитих заходів.

Депутати міської ради звітуватимуть перед виборцями відповідного виборчого округу, а старости – перед жителями населених пунктів відповідного старостинського округу.

Як зазначено у проєкті Статуту до участі у консультаціях з громадськістю буде допущено молодь віком 14 років, адже залучення молоді до проведення консультацій з громадськістю, у тому числі електронних консультацій є одним із інструментів для реалізації їх права на участь у формуванні молодіжної політики, згідно Закону України «Про основні засади молодіжної політики», прийнятого у квітні цього року.

Виконавчою директоркою громадської організації «Громадський центр «Нова генерація» Оксаною Глєбушкіною винесено пропозицію щодо застосування електронного голосування, що полегшить роботу виборчих комісій, особливо під час пандемії.

Вам також може сподобатися

Найближчим часом будуть проведені заходи з ліквідації небезпеки вантажу на території морпорту
Які роботи виконувало “Херсонміськсвітло” 5 липня

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X