У міськраді шукають рішення для укріплення фундаменту та ущільнення ґрунту гімназії №3

НовиниСоціальна сфера
👁 799

У гімназії №3 по вул. Патона вже декілька років просідають ґрунти. Ситуація склалася так, що палі перестали тримати будівлю. Начальник УКБ Владислав Кондратов каже, що частина паль просто пішла вниз у ґрунт, на сам ґрунт опирається й будівля навчального закладу. У різних ділянках гімназії різне просідання. Проєктна документація була розроблена лише на 1/3 частину будівлі, – зазначив заступник міського голови Олександр Лук’яненко, й через те, що роботи проводяться вже тривалий час, змушені були корегувати проєкт, але вже не тільки стосовно фундаменту, а й ремонтних робіт взагалі, враховуючи нові ДБН. За його словами, без укріплення фундаменту будівля гімназії продовжуватиме просідати й може перейти в аварійний стан.

«На сьогодні маємо проєктну документацію разом з експертизою. Готуємося оголошувати тендер. А поки знайомимося з різними пропозиціями та технологіями, щоб знайти рішення, яке буде вигідне місту в плані ефективності, коштів та часу, протягом якого здійснюватиметься ремонт будівлі гімназії», – пояснює Олександр Лук’яненко.

Робоча група у складі фахівців з управління капітального будівництва, департаменту архітектури, управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю, депутатів міської ради та директора навчального закладу Олексія Петрова ознайомилася із пропозицією київської компанії URETEK. Представники компанії показали матеріали, з якими працюють, та розповіли про технологію.

Компанія спеціалізується на підйомі просівшого фундаменту до проєктної позначки без потреби зупиняти роботу підприємства чи закладу, уникаючи руйнувань, земляних та бетонних робіт. Технологія передбачає метод буріння, при якому свердловини заповнюються геополімерами. Особливість технології – кількість та розміри отворів невеликі, тож ін’єкції з геополімерами можна робити через покриття для підлоги й обробку, наприклад, плитки чи паркету.

«Ми усуваємо просідання фундаментів різних типів будівель за допомогою технології глибинного ін’єктування URETEK Deep Injection. Після проведення необхідних досліджень геополімерний склад закачується в товщу ґрунту, в результаті чого відбувається його ущільнення, витіснення вологи та заповнення пустот. Матеріал набирає 100% міцності протягом 15 хвилин. Несуча здатність ґрунтів і фундаменту відновлюється», – пояснюють у компанії.

Таким чином заповнюються й тріщини, але не через високий тиск подачі суміші, а внаслідок хімічної реакції. Владислав Кондратов зауважив, що важливо ліквідувати не недоліки, а причину їхнього виникнення.

«Ми якраз і усуваємо причини, через які ці тріщини з’являються. Але не без того, щоб закласти й тріщини», – відповіли представники URETEK.

Начальник управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю міської ради Ростислав Маршак зауважив – презентація вражаюча, але як дізнатися про ефективність? Чи відповідає картинка дійсності? На що представник компанії відповів, що готовий організувати зустріч з мешканцями п’ятиповерхівки у Дніпрі, які замовили подібні роботи й вже мали змогу зробити висновки. Вся робота з укріплення фундаменту та ущільнення ґрунту у будинку без відселення його мешканців тривала 1 тиждень і коштувала близько 11 млн грн. Також представники URETEK повідомили, що технологія ліцензійна і за 10 років їхньої діяльності в Україні компанія не мала жодного судового позову.  

Заступник міського голови Олександр Лук’яненко запропонував зробити розрахунки для усунення просідання будівлі гімназії №3, для чого фахівці сьогодні, 30 вересня, виїхали на об’єкт. Попереду – геодезичні дослідження, динамічне зондування ґрунтів. За результатами досліджень надасться докладний звіт та проєкт з усунення проблеми. Ця попередня робота проводиться компанією безплатно. Директор гімназії Олексій Петров повідомив, що в компанії погодилися на демо-версію: за своєю технологією URETEK зробить один кут спортзалу гімназії, який теж потребує укріплення.

Вам також може сподобатися

Проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів бюджету Херсонської міської територіальної громади у 2022 році
Сьогодні на маршрути міста вийшли 33 комунальних автобуси

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X