У міськраді обговорили питання збереження пам’яток культурної спадщини

Новини
👁 301

У міськраді – за ініціативи управління культури міськради – відбувся «круглий стіл» за участі науковців, архітекторів, депутатів міської ради, громадськості та Почесних громадян Херсона щодо охорони та збереження пам’яток культурної спадщини на території Херсонської міської територіальної громади.

У ході “круглого столу” говорили про:

  • новий сектор охорони культурної спадщини в складі управління культури міської ради
  • розробку історико-архітектурного опорного плану Херсонської міської територіальної громади;
  • збереження пам’яток Національного та місцевого значення

Так, начальниця управління культури Світлана Думинська зазначила, що в управлінні створено сектор охорони культурної спадщини, який приступив до роботи з 1 червня 2021 року.

До його основних завдань відноситься моніторинг стану культурної спадщини на території міста, ініціювання розробки нормативно-проєктної документації, організація заходів з популяризації та розвитку історичної спадщини тощо.

Наразі спеціалісти сектору разом із іншими відділлами управління культури активно працюють над створенням КЗ “Херсонський некрополь”, в основу якого ляже унікальний історичний об’єкт – Меморіальне кладовище.

У ході обговорення історико-архітектурного плану міста головний архітектор Ігор Юрчак наголосив: “Наразі ми ініціюємо програму з виявлення тих пам’яток архітектури, які складають історичну частину міста. Саме вона має неабиякий туристичний потенціал і саме їй має бути приділена неабияка увага”.

Зі свого боку секретар міської ради Галина Лугова зазначила, що такі заходи, як сьогоднішній – важливі, адже дають можливість ясно розуміти усі проблеми, які існують у місті з історичної точки зору.

“Маю сподівання, що ми збиратимемося так і надалі”, – відзначила вона.

Вам також може сподобатися

Служба у справах дітей Дніпровського району міста відвідала багатодітні родини з категорії СЖО
Суворовська райрада запрошує херсонців підтримати футбольні команди, що гратимуть у фіналі 17 вересня

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X