У міськраді обговорили порядок отримання дозволу на розміщення ТС

Новини
👁 192

Слухання пройшли за участі спеціалістів департаменту містобудування, архітектури та земельних ресурсів, зокрема керівника цього Департаменту Михайла Жарова і представників громадськості.

Предметом обговорення став проєкт рішення Херсонської міської ради «Про порядок отримання дозволу на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Херсонської міської територіальної громади».

Слід зазначити, що розробником цього проєкту є управління містобудування та архітектури департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради.

 Необхідність розробки проєкту рішення полягає у тому, що наразі виникла необхідність запровадження єдиного механізму та процедури розміщення тимчасових споруд для здійснення господарської діяльності.

Зокрема, в аналізі регуляторного впливу, розробник зазначив про вирішення проблеми забезпечення відкритості та прозорості процедури  розміщення тимчасових споруд у разі підтримки цього рішення депутатами міської ради.

Також прийняття нового порядку сприятиме розвитку конкуренції між підприємцями, що в свою чергу призведе до обмеження монополізму та залучить найширше коло суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності.

Серед запропонованих громадськістю пропозиції були наступні:

  • Зменшення ставки податку на оренду земельної ділянки до 3% від нормативно-грошової оцінки;
  • Внесення змін до проєкту рішення у частині забезпечення благоустрою навколо тимчасових споруд, зокрема надання можливості власникам самостійно обирати та укладати угоди з комунальними підприємствами, що здійснюють прибирання та вивіз сміття;
  • Скасування пункту 8 цього проєкту «Порядок проведення конкурсу на право розміщення стаціонарних ТС». Натомість запропоновано надавати право на користування земельною ділянкою лише за договором сервітуту, що забезпечить власникам тимчасових споруд можливість зберігати за собою право користування земельною ділянкою і після завершення терміну договору, адже при проведенні конкурсу така можливість може бути ними втрачена.

Внесені пропозиції мають розглянути на черговому засіданні виконкому.

Вам також може сподобатися

У Херсоні відбудеться зустріч із письменницею зі Швейцарії
Де КП “Херсонміськсвітло” здійснювало ремонтні роботи сьогодні

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X