У міськраді обговорили подальшу участь у проєкті Світового банку щодо модернізації централізованого теплопостачання

Новини
👁 333

Сьогодні на засіданні круглого столу обговорювали подальшу участь Херсонської міської територіальної громади у проєкті Світового банку «Підвищення енергоефективності сектору централізованого теплопостачання України».

Участь у круглому столі взяли секретар міської ради Галина Лугова, заступник міського голови Володимир Пепель, в.о заступника міського голови Сергій Циганок, депутати міської ради, директорка МКП «Херсонтеплоенерго» Олена Дзекан-Полякова.

Нагадуємо, що МКП “Херсонтеплоенерго» бере участь у реалізації  проєкту «Підвищення енергоефективності сектору централізованого теплопостачання України», відповідно до підписаного договору між Міністерством регіонального розвитку та Світовим банком. У рамках  проєкту  уже проведено реконструкцію п’яти котелень: по вул. Університетська, 3, 17, 25, А. Макарова, 161, Купецька, 3 та центрального теплового пункту в м. Херсон.

Загалом проєкт передбачає реконструкцію квартальних котелень у центрі міста, реконструкцію котельні у Шуменському мікрорайоні, магістральних розподільчих систем, а також уставку індивідуальних теплових пунктів у кінцевих точках.

Слід зазначити, що проєкт передбачає реалізацію декількох напрямів робіт одночасно. Як приклад, зазначені котельні не можуть забезпечити передбачену ефективність без реалізації супутніх проєктів.

Наразі перед міською радою постає питання доцільності подальшої реалізації проєктів, адже вони є застарілими.

Як зазначив Володимир Пепель, місто працює над розробкою нової схеми теплопостачання на 20 років.

Крім цього, Херсонська міська рада працює над тим, щоб відійти від централізованого теплопостачання як збиткового.

Олена Дзекан-Полякова зазначає: «Тарифи на теплопостачання є економічно не обґрунтовані, населення не платоспроможне. На сьогодні заборгованність населення перед МКП «Херсонтеплоенерго» складає 160 млн гривень, тому продовження зазначеного проєкту стоїть під великим питанням. Харків, Миколаїв продовжують реалізацію аналогічних проєктів – ми міркуємо чи зможемо віддавати чималі кошти на його реалізацію».

Коментар директорки МКП «Херсонтеплоенерго» Олени Дзекан-Полякової.

Вам також може сподобатися

Пepший дзвoник учням Унiвepcитeту тpeтьoгo вiку прозвучав у Дніпровському районі міста
На Шуменському влаштували свято для дітей Корабельного району

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X