У міськраді експонують фото з проєкту «Небезмежність: історії жінок, які зазнали гарасменту»

НовиниСоціальна сфера
👁 330

Небажані дотики, обмацування, жарти й натяки, пов’язані із зовнішністю, — це знайомо багатьом жінкам. 42% жінок зазнали стріт-гарасменту — сексуальних домагань у публічних місцях. І майже половина жертв не звертається за допомогою, або не намагається притягнути порушника до відповідальности. За підтримки UNFPA Україна підготували фотопроєкт «Небезмежність» – 14 світлин жінок, яких домагались у громадських місцях, та їхні історії. Ця експозиція розміщена на другому поверсі Херсонської міської ради.

«Не без меж» – назва проєкту, створеного у рамках інформаційної кампанії «Розірви коло».

Сексуальні домагання – це будь-які небажані прояви сексуального характеру, прохання про сексуальну прихильність, послуги, висловлювання або фізичні дії чи жести сексуального характеру, або будь-яка інша поведінка сексуального характеру, яка обгрунтовано сприймається як така, що ображає.

Рекомендації для тих, хто зіткнувся із сексуальними домаганнями:

  • при можливості старайтесь уникнути перебування з кривдником наодинці, підійдіть та почніть спілкуватись із людьми, які знаходяться поблизу вас, покличте на допомогу;
  • зателефонуйте близьким або зімітуйте цю ситуацію, повідомте вголос свою адресу перебування, це може збентежити кривдника й перешкодити переслідуванню.
  • ви можете використати камеру телефону та записати відео про вчинення домагання;
  • якщо ви почуваєтесь в достатній безпеці, спокійно, впевнено та чітко скажіть кривднику, що його поведінка є неприйнятною і небажаною. Проявіть впевненість своїм голосом, жестами, дивіться у вічі, але не вступайте в суперечку з кривдником та не відповідайте на погрози;
  • пам’ятайте, що у вас є право звернутися до органів влади, наприклад, поліції. Повідомлення про сексуальні домагання допомагає в боротьбі та попередженні такого явища, заохочує інших постраждалих не мовчати.

Рекомендації для свідків у ситуації вчинення сексуальних домагань:

  • створіть відволікаючий фактор та зробіть все можливе з вашого боку, щоб перервати існуючу неправомірну ситуацію. Відволікаючий фактор повинен зупинити кривдника від вчинення сексуального домагання та дати можливість постраждалій знайти безпечне місце. Наприклад, ви можете підійти до кривдника і запитати, як знайти конкретний номер будинку, вулицю, автобусну зупинку, якщо це на вулиці, або зіграти роль друга/подруги та підійти до постраждалої, розпочавши розмову з нею, якщо це в приміщенні;
  • не дійте наодинці, слід залучитися підтримкою інших, щоб зупинити неправомірну поведінку. Пам’ятайте, що чим більше людей виступає проти сексуальних домагань, тим краще.
  • зверніться по допомогу до відповідних органів влади чи відповідальних осіб, наприклад, до поліції чи водія, працівника публічного транспорту, охоронця бару чи ресторану; також можна звернутись до перехожих чи пасажирів транспорту.

Вам також може сподобатися

Визначено тижневий графік прибирання прибордюрної частини доріг
Херсонський Водоканал запрошує на екскурсію

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X