У лікарні ім.Є.Є. Карабелеша відкрилося гемодіалізне відділення

Новини
👁 427

У КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша» відкрили нове гемодіалізне відділення. У ньому вже отримали медичну підтримку херсонці з хронічною нирковою недостатністю. Наразі у відділенні встановлено три гемодіалізних апарати виробництва Японія «Nipro корпорейшн».

Всього планується поставити на служіння людям – 18 апаратів, які за своїми технічними характеристиками спроможні проводити гемодіаліз і гемофільтрацію. Підприємство запаслось розхідними матеріалами з запасом, на 1500 діалізів, з розрахунку на великий потік пацієнтів. У відділенні провели капітальний ремонт, встановили нову систему водопостачання. Відтепер в лікарні ім.Є.Карабелеша проводитимуть сучасні процедури очищення крові від токсинів для людей с порушенням функції нирок. Завдяки висококласному обладнанню значно покращиться якість діалізу, який широко використовується при нирковій недостатності. У медичному закладі вже створили початкову базу даних з людей, яким необхідна «штучна нирка».


(Гемодіаліз – це лікування, під час якого кров фільтрується поза тілом за допомогою діалізного апарату. Під час гемодіалізу кров відбирається із судини і пропускається крізь синтетичний фільтр – діалізатор. Таким чином, у цьому діалізаторі кров очищується перед поверненням у тіло).


Як розповіла в.о.завідувача гемодіалізного відділення Альона Косницька, перед тим як приступити до своїх прямих обов’язків, співробітники пройшли наочне навчання у Запорізькій обласній клінічній лікарні. Їх детально ввели в курс справи: як поводитися з апаратами, як спостерігати за якістю очисного процесу у пацієнта. Поки що працюватиме одна зміна медиків, а надалі планується цілодобова робота у чотири зміни.


Лікарня виконує державну програму з поліпшення надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю. І для пацієнта державою передбачено безкоштовне проведення процедури гемодіалізу та обстеження як до неї, так і після.


«Кількість хворих, які потребують лікування методом замісної ниркової терапії щороку зростає,- зазначає генеральний директор КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша» Алла Малицька.

З появою в місті Херсоні ще одного гемодіалізного відділення у хворих з хронічною нирковою недостатністю з’явиться надія на кращий прогноз у стані здоров’я, покращить якість і тривалість їх життя. А для нас, медиків, поява такого відділення є потужним кроком у напрямку виконання визначеної для нашої лікарні функції – трансплантації нирок».

Вам також може сподобатися

17 лютого Херсонський Водоканал працює за п’ятьма адресами міста
Депутати Херсонської міської ради підтримали звернення до Президента

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X